У російському Газпромі заявили, що від часу запуску трубопроводу «Турецький потік» на початку січня 2020 року доставили до Туреччини та Південної Європи 1 мільярд кубометрів газу.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби російського газового монополіста.

«Газпром поставив газопроводом «Турецький потік» перший мільярд кубометрів газу. Близько 54% цього обсягу доставили на турецький газовий ринок, близько 46% — на турецько-болгарський кордон», — йдеться у повідомленні Газпрому.

Там нагадують, що комерційне постачання газу «Турецьким потоком почалося ще 1 січня 2020 року, а 8 січня відбувся урочистий захід із запуску трубопроводу.

Нагадаємо, що у церемонії офіційного запуску «Турецького потоку» брали участь президенти Туреччини та Росії, а також лідери низки європейських країн, зокрема Сербії та Болгарії. Церемонія відбулася 8 січня 2020 року.

За допомогою запуску «Турецького потоку» Росія намагалася відмовитися від послуг газотранспортної системи України. Крім цього трубопроводу Росія будує ще трубопровід на півночі — «Північний потік-2». Однак його будівництво заморозили через санкції США.

30 грудня, за 1 добу до закінчення угоди про транзит газу, Україна та Росія підписали новий контракт на транзит, а також низку інших домовленостей. Серед них, зокрема, відмова Нафтогазу та Газпрому від судових спорів одне проти одного, виплата Газпромом 2,9 мільярда доларів компенсації за рішенням арбітражів та пробачення Україною 7,4 мільярда доларів штрафу за порушення Газпромом антимонопольного законодавства.

Поділитись: