Голова російського газового монополіста, компанії Газпром, Олексій Міллер заявив, що головною умовою укладання нового договору з Україною про транзит російського газу до ЄС, є «залагодження» судових суперечок, за підсумками яких російська компанія винна Україні 2,8 мільярда доларів.

Про це Міллер повідомив під час зустрічі з прем’єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим, передає російський «Интерфакс».

«До українських партнерів, до європейських партнерів наша позиція доведена: безсумнівно, до укладання нового контракту необхідно повністю врегулювати всі судові спори», — заявив Міллер.

За його словами, рішення Стокгольмського арбітражу, відповідно до якого Газпром програв Нафтогазу 4,6 мільярда доларів, «внесло дисбаланс» у відносини між Нафтогазом та Газпромом. Тому в Росії пропонують «нульовий варіант», який передбачає призупинення всіх судових процесів між компаніями.

9 жовтня у Стокгольмі почалося слухання апеляції на рішення арбітражу у справі між Нафтогазом та Газпромом.

Зазначимо, що наразі Нафтогаз подає позови до судів різних країн, зокрема Швеції, Нідерландів, Швейцарії та США, у яких прагне стягнути заборгованість Газпрому за рішенням Стокгольмського арбітражу. Зокрема, Нафтогаз прагне конфіскувати активи Газпрому у європейських країнах і США та їхнім коштом погасити близько 2,8 мільярда доларів, які наразі Газпром винен за рішенням арбітражного суду у Стокгольмі.

Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит.

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів відповідно до його фактичних потреб в імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярда доларів. Через пеню сума боргу Газпрому перевищила 2,8 мільярда доларів.

Російський газовий монополіст подав апеляцію в суд округа Свеа, Швеція наприкінці березня 2018 року. Пізніше в Газпромі повідомляли, що не виплачуватимуть компенсацію Нафтогазу доти, доки не отримають рішення цього апеляційного суду.

Поділитись: