Генеральний штаб Збройних сил України готує план розведення військ на лінії зіткнення на Донбасі, який враховуватиме «всі ризики».

Про це повідомив міністр оборони Андрій Загороднюк в інтерв’ю «Радіо Свобода».

«План розведення зараз створюється. Зараз Генштаб цим займається. Звичайно, він буде представлений, він буде враховувати всі ризики», — сказав він.

За словами міністра, розведення не відбуватиметься одночасно по всій лінії конфлікту, а буде здійснюватися поступово. 

«Це буде ділянками. І буде нагляд за тим, щоб це робилося з обох сторін. І це абсолютно критично. Тобто це не поступка абсолютно», — пояснив глава Міноборони.

Він додав, що по кожній з ділянок, де буде розведення, проводитимуть підготовку, пояснення та опрацювання всіх технічних питань, логістичних, питань безпеки та інших. 

«Ми говорили з військовими і з Генштабом, ніхто не буде робити цього без підготовки. Це, звичайно, буде зроблено правильно для того, щоб уникнути надмірних ризиків при розведенні. Звичайно ми будемо стежити за тим, щоб та сторона також це робила», — запевнив Загороднюк.

«Якщо буде розведено, то розведено за правилами і відстежено, то відстань (між сторонами конфлікту — ред) збільшиться. Звичайно, це знизить багато ризиків», — додав міністр, наголосивши, що для бажаного результату усе повинно бути зроблено технічно правильно.

Командувач операції Об’єднаних сил Володимир Кравченко раніше заявив, що Збройні сили України проводять підготовчі заходи до повного розведення сил на Донбасі.

Нагадаємо, про розведення сил і засобів на Донбасі на трьох тестових ділянках (у Станиці Луганській, Золотому і Петрівському) сторони домовилися у Мінську ще у 2016 році. Це є однією з умов для зустрічі лідерів «нормандської четвірки». Однак досі розведення неодноразово зривалося. Відвести війська вдалося лише у липні 2019 року в Станиці Луганській.

18 вересня 2019-го прессекретарка представника України у ТКГ, другого президента Леоніда Кучми Дарка Оліфер повідомила, що Російська сторона на переговорах Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі у Мінську заблокувала визначення можливої дати розведення сил в районі Золотого та Петрівського.

Президент Володимир Зеленський заявив, що хоче обговорити на зустрічі лідерів «нормандської четвірки» обмін полонених та розведення сил на Донбасі.

Водночас у Кремлі хочуть «залізних домовленостей» на зустрічі лідерів «нормандської четвірки», зокрема офіційно закріпити так звану «формулу Штайнмайєра», яка передбачає відведення сил перед проведенням виборів на окупованому Донбасі.

План Штайнмайєра — формула, згідно з якою, окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус під час виборів на цих територіях, які проводитимуться згідно з Мінськими угодами за українським законодавством.

Після доповіді ОБСЄ, якщо вибори визнають демократичними і такими, що відповідають стандартам організації, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі. Також цей план передбачає поступове зняття санкцій з Росії в разі прогресу у виконанні Мінських угод.

Поділитись: