Гібралтар відмовився арештувати іранський танкер на запит США
Влада Гібралтару відмовилася задовольнити запит Міністерства юстиції США, яке просило арештувати іранський танкер Grace 1.
Про це повідомили в прес-службі уряду Гібралтара.
У заяві пояснюється, що арештувати танкер неможливо через відмінність режиму санкцій проти Ірану з боку Євросоюзу і Сполучених Штатів.
«Режим санкцій проти Ірану, який застосовується в Гібралтарі, набагато вужчий, ніж у США», — йдеться у повідомленні.
Таким чином, рішення влади Гібралтару про дозвіл танкеру покинути порт залишається в силі.
Напередодні американський суд видав ордер на арешт іранського танкера Grace 1 у зв'язку з підозрами у банківських махінаціях, відмиванні грошей і фінансування тероризму.
4 липня поліцейські і митні органи Гібралтару за підтримки загону британських морських піхотинців затримали іранський танкер Grace 1. За їхньою версією, судно мало доставити нафту на нафтопереробний завод в провінції Тартус на північному заході Сирії в обхід санкцій США. Тегеран це заперечував і висловив Лондону протест і пригрозив симетричною відповіддю.
Незабаром представник уряду Великої Британії повідомив, що три військові кораблі Ірану намагалися захопити нафтовий танкер British Heritage у Перській затоці.
Ще раніше, 13 червня в Оманській затоці зазнали аварії два танкери, що належать норвезькій і японській компаніям. За даними ЗМІ, судна стали жертвами торпедної атаки. Іранські екстрені служби врятували 44 моряки. Інших підібрало на борт військовий корабель США.
Сполучені Штати Америки звинуватили у напад Іран і відправили в район Оманської затоки есмінець USS Mason.
Пізніше міністерство закордонних справ Великої Британії також поклало на Іран відповідальність за інциденти із танкерами в Оманській затоці.
Пізніше США запропонували Німеччини, Франції і Великій Британії приєднатися до американської місії із забезпечення безпеки судноплавства в Ормузькій протоці, що з'єднує Перську і Оманську затоки. Велика Британія вирішила приєднатися до місії щодо забезпечення безпеки судноплавства в Перській затоці. Водночас, Німеччина відхилила прохання Вашингтона надіслати німецьких військових для участі у місії США в Ормузькій протоці.
- Поділитися: