Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров прокоментував можливість обміну головного редактора «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, зазначивши, що ідея обміну може лише «підігрівати бажання використувати журналістів як розмінну монету».

«Ідею обміну, яку, можливо, хтось сприймає як цікаву, я не думаю, що вона сприятиме тому, щоб українська влада повернулася до суворого дотримання своїх зобов'язань щодо діяльності журналістів. Схожі ідеї можуть лише підігрівати бажання тих, хто готовий використовувати журналістів як розмінну монету у своїх непорядких цілей», — сказав Лавров.

Він додав, що майже всі російські журналісти мають «або повну заборону на роботу в Україні, або максимально обмежені у своїх діях».

Апеляційний суд Херсонської області залишив під вартою головного редактора «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського до 27 січня. Справу Вишинського передали з Херсона до Києва.

Нагадаємо, Кирила Вишинського затримали у Києві 15 травня після обшуків в офісі «РИА Новости Украина», а 17 травня Вишинського взяли під варту на два місяці без права внесення застави. Його підозрюють у державній зраді. За даними СБУ, Вишинський працював на країну-агресора у межах гібридної інформаційної війни проти України.

Згодом Вишинському повідомили нову підозру — в незаконному поводженні зі зброєю.

Москва вимагає звільнити Вишинського.

1 червня 2018 року головред «РИА Новости» заявив про відмову від українського громадянства. Путін зі свого боку назвав «безпрецедентною» ситуацію із затриманням Вишинського.

Зазначимо, що Вишинський є у списку 36 осіб, яких Україна готова передати Росії в обмін на 23 заручників Кремля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Російський паспорт і медаль «За повернення Криму»: що відомо про затриманого головреда «РИА Новости».

25 вересня 2018 року стало відомо, що СБУ продовжує розслідувати справу головного редактора «РИА Новости Украина», якого підозрюють у державній зраді, та готує нові підозри у справі.

Поділитись: