З главою Суспільного телебачення Зурабом Аласанією вирішили розірвати контракт з 6 травня 2019 року. Таке рішення ухвалила Наглядова рада під час засідання 12 лютого, коли повторно розглянула питання щодо відставки Аласанії. До 6 травня Аласанія залишиться очільником Суспільного.

Про це у коментарі Громадському повідомила виконувачка обов’язків голови Наглядової ради Суспільного Світлана Остапа.

Пропозицію обрати дату звільнення Аласанії на обговорення внесла членкиня Наглядової ради Тетяна Лебедєва. 

Розірвання контракту з Аласанією вирішили відтермінувати, аби його не пов’язували з президентськими виборами в Україні​.

11 членів ради проголосували «за», четверо інших вимагали повного скасування рішення про звільнення.

Член Наглядової ради Суспільного Євген Глібовицький подав пропозицію про те, щоб скасувати рішення про відсторонення Аласанії. Він також позов до суду з вимогою скасувати це рішення.

«Наглядова рада не пояснила причини розірвання контракту з головою правління нічим, окрім «ваші співробітники сміялися», — зазначив Аласанія, коментуючи це рішення.

За його словами, наглядова рада прийняла річний звіт голови правління Суспільного мовника за 2018 та прийняла план Суспільного мовника на 2019.

Аласанія додав, що корпоративний секретар, якого прийняли на роботу в Наглядову, «витримав рівно одне засідання Наглядової ради, після чого терміново звільнився».

Водночас екс-глава, членкиня Наглядової ради Суспільного Тетяна Лебедєва у коментарі Громадському повідомила, що Зураб Аласанія може продовжити працювати після 6 травня.  Це може статися, якщо у процедурі ухвалення рішення про розірвання з ним контракту виявлять порушення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Якщо вони звільнять мене прозоро і відкритим голосуванням — я піду», — Зураб Аласанія

Раніше член НСТУ Глібовицький запропонував переголосувати рішення щодо Аласанії відкрито.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Реформа на паузі? Що робив та за що звільнили Зураба Аласанію

Нагадаємо, ввечері 31 січня голову Суспільного мовлення Зураба Аласанію достроково усунули з посади за рішенням Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. Зураб Аласанія відмовився коментувати Громадському ситуацію.

Сам Аласанія заявив, що усунення його з посади відбулось за невідомих йому причин і з порушенням всіх процедур.

Тимчасовим главою Суспільного призначили Миколу Чернотицького, члена правління НСТУ. Чернотицький відповідальний за діяльність з оптимізації центральної та регіональної структури. Проте Чернотицький заявив, що дізнався про це у ЗМІ. У коментарі Громадському він повідомив, що не вважає себе тимчасовим очільником Суспільного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Звільнення Аласанії: Незалежні журналісти вимагають скасувати рішення і створюють рух проти цензури

Поділитись: