Голова громадської організації «Захистимо Протасів Яр» Роман Ратушний заявив про погрози фізичною розправою у свій бік.

Про це Ратушний повідомив у коментарі hromadske.

«Від початку протистояння громади Протасового яру з дніпровським забудовником ТОВ «Дайтона Груп» на адресу координаторів громади надходили погрози, зокрема і фізичним знищенням. Але саме після першого програшу забудовника в суді, який заборонив йому проводити роботи у Протасовому яру, у нас з’явились підстави вважати що ці погрози можуть бути реалізовані», — повідомив Ратушний.

За його словами, до погроз, зокрема, причетний колишній голова партії «УКРОП» Геннадій Корбан.

«Спочатку Геннадій Корбан, який за словами самого забудовника разом з Олегом Левіним є бенефіціарами проекту будівництва, почав публічно погрожувати мені долею Сергія Рудика», — наголосив Ратушний.

Голова ГО «Захистимо Протасів Яр» також розповів подробиці нападу на координаторку організації і фронтову волонтерку Юлію Кононенко.

«Їй завдав удару в голову один з охоронців будівництва... Згодом в неї діагностували струс мозку та забій щелепно-лицьової ділянки. Нападника поліція відпустила в той же вечір. Через пару днів на її мобільний телефон подзвонив керівник охорони будівельного майданчика Нікітін Дмитро В’ячеславович і почав погрожувати їй та її сину розправою в разі якщо вона не забере з поліції заяву про напад», — наголосив Ратушний.

Він також додав, що того ж вечора зустрівся з Нікітіним, який почав погрожувати йому та координаторам громади, а також сім’ї Кононенко, «зокрема казав що спалить меблевий салон який їй належить і його люди поб’ють її та її сина». Ратушний наголосив, що щодо цього інциденту були написані заяви в поліцію.

Також Ратушний додав, що після цього з двох різних джерел він отримав інформацію, що погрози на його адресу «будуть реалізовані після того, як Корбан повернеться в Україну».

«Саме після його повернення, мене застерегли, що з найближчим часом я «просто зникну і в кращому випадку тобі поламають ноги». В той же вечір я з сусідами спіймав двох спортивних молодиків при спробі порізати наш намет у Протасовому яру, вони приїхали на автомобілі з дніпровськими номерами», — розповів він.

Ратушний наголосив, що «виходячи з ситуації станом на сьогодні я маю всі підстави вважати, що моєму життю та здоров’ю загрожує небезпека».

Водночас Дмитро Паланчук, гендиректор ТОВ «Дайтона груп», яка забудовує Протасів Яр у Києві, заявив про непричетність до погроз Ратушному. Він також розповів свою версію ситуації.

Нагадаємо:

  • 2 травня на вулиці Протасів Яр у Києві відбувся стихійний мітинг проти забудови Протасового Яру. В акції взяли участь до 100 людей.
  • 4 травня протестувальники проти забудови Протасового Яру частково перекривали однойменну вулицю. Вони ходили переходом, скандуючи «Ні забудові Протасового Яру!» Перед частковим перекриттям вулиці Протасів Яр між протестувальниками та чоловіками, які охороняли забудову, сталися сутички. Сторони кидалися одне на одного впродовж 5 хвилин, до бійки не дійшло.
  • 9 травня у Києві протестувальники проти забудови Протасового Яру частково перекривали однойменну вулицю
  • 18 червня на місці скандальної забудови охоронці перекрили активістам доступ до техніки, яка готує місце для встановлення будівельного паркану, будівельники продовжували пиляти зрізані раніше дерева.
  • 19 червня на місці забудови у Протасовому Яру в Києві місцеві жителі та активісти особистими авто перекрили доступ техніці забудовника.
  • 24 червня активісти на Протасовому Яру знесли паркан і перекрили дорогу.
  • 14 серпня суд задовольнив скаргу Державної архітектурно-будівельної інспекції на ухвалу судді Чудак О.М. про зупинення дії припису на заборону будівництва на території Протасового Яру та поновив його.
  • 23 Окружний адміністративний суд Києва скасував заборону Державної архітектурно-будівної інспекції (ДАБІ) на будівництво житлового комплексу Tourbillon у Протасовому яру.
Поділитись: