Новопризначений голова Державної податкової служби Сергій Верланов повідомив, що підтримує ідею загальнообов’язкового декларування доходів всіма українцями. Раніше цю ідею пропонували у команді Володимира Зеленського.

Про це Верланов заявив під час спілкування з журналістами, передає «УНІАН».

«Щодо адміністративної складової, то ми зробимо все можливе з великим акцентом на діджиталізацію, на електронний сервіс, щоб це (загальне декларування — ред.) пройшло якомога безболісніше для всіх громадян», — повідомив Верланов.

За його словами, проведення загальнообов’язкового декларування має стати «нульовою точкою», яка дозволить суспільству рухатися далі. У Державній податковій службі планують реалізувати цю ідею за допомогою електронного кабінету платника податків, доступ до якого отримає кожен громадянин.

Раніше з ідеєю про запровадження загального декларування доходів та майна виступив податковий радник новообраного президента України Володимира Зеленського.

8 травня Кабінет міністрів України призначив Сергія Верланова новим головою Державної податкової служби. Сама служба запрацює орієнтовно на початку липня, до того часу функції податкової й надалі виконуватиме ДФС.

Нагадаємо, що 23 квітня завершився конкурс на голову Державної податкової служби України. Його переміг заступник міністра фінансів Сергій Верланов.

Раніше стало відомо, що суд призупинив конкурс на обрання голови ДМС. У Мінфіні заявили, що призупинення конкурсу не скасує його проміжних результатів.

20 березня Кабмін оголосив конкурс на голів податкової та митної служб. Зарплата керівників нових служб складе по 24 тисячі гривень.

10 квітня Роман Насіров подав позов до Кабінету міністрів України з вимогою скасувати конкурси на посади голів податкової та митної служб.

18 грудня 2018 року уряд ухвалив рішення про розділення ДФС на 2 окремих органи — митну та податкову служби, а 6 березня 2019 року затвердив відповідні положення про ці державні органи.

Державна фіскальна служба була створена у 2014 році як правонаступник Міністерства доходів і зборів України. Вона відповідальна за податковий та митний напрям. У часи президентства Віктора Януковича, Міністерство доходів і зборів підозрювали у створенні централізованих схем з ухилення від оподаткування та відмивання коштів, а також «торгівлі» податковими кредитами з податку на додану вартість, які завдали збитків державі на мільярди гривень.

Поділитись: