Тиждень минув в аналізі нових законопроєктів, читанні півтори тисячі сторінок стенограм Конгресу (свідчення американських дипломатів проливають багато світла не лише на принципи міжнародної політики США, а й на поведінку українських посадовців), а також згадках про 30 років падіння соціалізму у країнах Центральної та Східної Європи.

А ще 7 листопада Апеляційний суд Києва залишив без задоволення скаргу hromadske у справі проти праворадикальної організації С14. Ми оскаржуватимемо і це рішення, адже вважаємо, що право давати політичні характеристики організаціям чи політикам — фундаментальне для свободи слова. Наступна інстанція — Верховний Суд. Наразі доречно було би нагадати цей текст: Чому неонацисти не хочуть називати себе неонацистами. Більше — у нашій тижневій підбірці.

«Її вбили». Що каже слідство у справі Катерини Гандзюк за рік від її смерті

«Її вбили» — з такими лозунгами та плакатами рік тому по всій Україні люди вийшли під будівлі Міністерства внутрішніх справ 4 листопада, у річницю смерті радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк. Про що каже офіційне слідство за рік після її вбивства?

«Луценко поширював вигадки, щоб здаватися важливим для США» — що ми дізналися зі свідчень Курта Волкера в Конгресі

Президент США Дональд Трамп не хотів зустрічатись з Володимиром Зеленським та казав про українців: «Вони жахливі люди, які хотіли мене скинути». Такій оцінці Трампа посприяв колишній генеральний прокурор Юрій Луценко, який «розганяв зраду» про «корупцію» колишнього віцепрезидента США Джо Байдена та в американському посольстві. Ми дізналися про це зі свідчень Курта Волкера — колишнього спецпредставника США по Донбасу. 425 сторінок стенограми його допиту в Конгресі оприлюднили цього тижня разом зі свідченнями інших американських посадовців. Загалом наші Макс Каменєв та Наталка Гуменюк, а також Олег Павлюк за весь тиждень прочитали та проаналізували щонайменше 1562 сторінки стенограм: крім Волкера, ще й колишньої послині США в Україні Марі Йованович, її наступника, тимчасового повіреного США в Україні Вільяма Тейлора, посла США в у ЄС Гордона Сондланда.

Що потрібно знати про дитячі автокрісла: навіщо купувати, як часто змінювати та кого штрафуватимуть

Верховна Рада ввела штрафи за перевезення дітей без автокрісел. Необхідність використання дитячих крісел у правилах дорожнього руху була прописана і раніше, але тепер за її недотримання водіям доведеться заплатити 510 грн за перше порушення, та 850 грн за повторне.

Шрами від стіни. Як змінилась Німеччина за 30 років після падіння Берлінського муру — в п’яти історіях

На бруківці перед Музеєм Берлінського муру, що біля колишнього контрольно-пропускного пункту Checkpoint Charlie, видно напис: «Freiheit = Einheit» («свобода = єдність»). Та чи відчувають німці свою країну дійсно об’єднаною? Що змінилося з дня падіння Берлінського муру — у репортажі наших Оленки Куренкової та Коляна Пастико. 

Тим часом Сашко Шевченко з'їздив у Ґданськ, аби згадати “Солідарність” і поговорити про падіння соціалізму у Польщі з учасниками подій 1989-го: 9 років протестів: як «Солідарність» повалила комунізм у Польщі.

«Я дізналася, що ВІЛ-інфікована, коли була вагітна» — розмова з Вірою Варигою

Жінки становлять майже половину людей, які живуть з ВІЛ. При цьому кожна друга ВІЛ-позитивна жінка дізнається про свій статус під час вагітності або під час лікування серйозних захворювань. Тест на ВІЛ/СНІД входить до переліку обов’язкових аналізів під час вагітності. Саме так Віра Варига дізналася, що ВІЛ-позитивна — їй тоді було двадцять сім. Тетяна Огаркова та Настя Власова поговорили з Вірою у рамках Таніного проєкту «Життя інших». 

Злетіти в дев'яності | Поза сходом і заходом

Український кіноінженер Анатолій Кокуш у 2006 році отримав два технічні Оскари за свої унікальні винаходи для кінозйомок. «Титанік», «Аватар», усі частини «Трансформерів» та «Місії нездійсненної» — більшість голівудських блокбастерів, де є екшн-сцени, знімали за допомогою операторських кранів «Авторобот» та «Каскад», винайдених київською компанією «Фільмотехнік». Анатолій Кокуш заснував її в 1990-му, наша Аня Єресько побувала там.

ПриватБанк і Коломойський: хто кому винен? Подкаст hromadske «what the факт»

Вплив Коломойського на депутатів «Слуги Народу» і можливий розкол у монобільшості. Про все це у новому подкасті hromadske «what the факт» цього разу говорять політичний оглядач Максим Каменєв та економічний редактор сайту hromadske.ua Ярослав Вінокуров. Слухайте випуск у ApplePodcast та SoundCloud.

Поділитись: