Генеральна прокуратура направила до Головного слідчого управління Служби безпеки України кримінальні провадження щодо нападів на громадського активіста Сергія Стерненка в Одесі.

Про це повідомляє пресслужба ГПУ.

Так, у відомстві вважають, що СБУ має перевірити інформацію щодо можливої причетності до нападів представників місцевої влади та поліції.

Крім того, у генпрокуратурі вважають, що ці факти повинні розслідуватись одним органом слідства для забезпечення неупередженого та швидкого розслідування всіх обставин вчинених нападів.

У ГПУ нагадали, що генпрокуратура здійснює процесуальне керівництво у трьох кримінальних провадженнях щодо нападів на Стерненка, ще в одному обвинувальний акт щодо підозрюваного нападника спрямовано до суду.

Так, в одному з проваджень розслідується напад на активіста і нанесення йому тілесних ушкоджень двома особами. В іншому кримінальному провадженні розслідується вбивство одного з нападників і нанесення іншому тілесних ушкоджень. У кримінальному провадженні за фактом нанесення активісту легких тілесних ушкоджень і пошкодження його майна також триває досудове розслідування.

Водночас за фактом нанесення Стерненку тілесних ушкоджень за допомогою вогнепальної зброї досудове розслідування завершено, обвинувальний акт за фактом замаху на умисне вбивство спрямовано до Приморського райсуду Одеси.

«Напади на Сергія Стерненка також повинні розглядатись в широкому контексті нападів на інших активістів, здійснених в той же період в Одесі. Генеральна прокуратура буде інформувати суспільство щодо розслідування вказаних резонансних проваджень в рамках закону», — наголосили у відомстві.

У ніч проти 25 травня 2018 року екс-лідер одеського «Правого сектору» Стерненко заявив про замах на нього з боку двох чоловіків та оприлюднив відео затримання одного з них.  За словами Стерненка це третій напад на нього за останні місяці.

Як повідомила Громадському дружина Стерненка Наталя Усатенко, нападник помер від отриманих поранень.

Поліція затримала другого фігуранта та встановила особу загиблого та розслідує інцидент як умисне вбивство, замах на умисне вбивство і нанесення тяжких тілесних ушкоджень.

Однак уже 26 травня 2018 року поліція відпустила другого нападника на Стерненка.

Поліція вилучила відео з камер та розглядає усі можливі версії подій, від банального побутового конфлікту чи пограбування до умисного нападу з політичних мотивів через його громадську діяльність.

Пізніше стало відомо, що поліція не виключає звинувачення екс-лідера «Правого сектору» Одеси Стерненка у перевищенні самооборони.

Як стало відомо 28 травня 2018 року, Стерненко опинився у київській лікарні.

Поділитись: