Життя

Громадська рада міжнародних експертів поставила під сумнів 8 претендентів до Антикорсуду — ЦПК

ЦПК
Життя/Громадська рада міжнародних експертів поставила під сумнів 8 претендентів до Антикорсуду — ЦПК
Зберегти
Вигляд
Громадська рада міжнародних експертів поставила під сумнів кандидатури восьми претендентів до Антикорупційного суду. Про це повідомляє Центр протидії корупції.

«Громадська рада міжнародних експертів поставила під сумнів 8 кандидатів до Антикорупційного суду — Тішко, Заєць, Мартинов, Голуб, Кулініч, Квятковський, Штульман, Загородній», — йдеться у повдіомленні.

Зазначається, що громадська рада перервала трансляцію для обговорення.

«Експерти вирішать, чи виносити кандидатури на спільне засідання із Вищою кваліфікаційною комісією суддів», — додли у ЦПК.

Нагадаємо, у листопаді 2018 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України обрала шістьох членів Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ), які займатимуться відбором суддів Вищого антикорупційного суду.

Якщо щонайменше троє із шести членів ГРМЕ не проголосують за підтвердження доброчесності та професійності якогось кандидата, такого кандидата виключать із конкурсу.

Загалом документи на посаду судді станом на 24 вересня подали 342 кандидата, з них 240 до судів першої інстанції, 102 — до апеляційної палати.

Загалом до Вищого антикорупційного суду планують набрати 39 суддів, з них — 12 посад до Апеляційної палати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Якщо не вдасться Україні, то це взагалі неможливо», — суддя США, який допомагає створити антикорупційний суд в Україні

У липні прем'єр Гройсман доручив за місяць знайти приміщення для Антикорупційного суду.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

12 липня Рада схвалила правки до закону про Антикорупційний суд, на яких наполягали в МВФ.

11 червня Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Першочергова задача України — створити незалежний антикорупційний суд» — постійний представник МВФ в Україні

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та збалансування державного бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

Пов`язані новини