Світ / Європа

Грузинська опозиція встановила намети в центрі Тбілісі

«Эхо Кавказа»
Світ/Європа/Грузинська опозиція встановила намети в центрі Тбілісі
Зберегти
Вигляд
lead
Представники об’єднаної опозиції Грузії встановили намети перед будівлею парламенту на проспекті Руставелі. Вони вимагають скасувати результати президентських виборів.

Як повідомляє грузинська служба «Радіо Свобода», опозиційні активісти наголосили, що в них вкрали вибори і вони не змиряться з цим.

Учасники акції протесту принесли із собою плакати «Вибори сфальсифіковані», «Ні Саломе» (Саломе Зурабішвілі — новообрана президентка Грузії — ред.).

Як передає «Кавказский узел», поки опозиціонери встановили 4 намети. Більшість лідерів опозиції повертаються у столицю з міста Телаві, де 16 грудня відбулася інавгурація глави держави. Один із лідерів опозиційного альянсу «Сила в єдності» Георгій Вашадзе заявив, що в найближчий час лідери протестувальників виступлять перед будівлею парламенту та оголосять про подальші дії.

Нагадаємо, 16 грудня Саломе Зурабішвілі склала присягу і офіційно вступила на посаду президента.

Раніше поліція зупинила рух автоколони опозиції в бік міста Телаві, через що між правоохоронцями і опозиціонерами, які планували влаштувати акцію з вимогою не визнавати результатів президентських виборів, сталися сутички.

Незалежна кандидатка Саломе Зурабішвілі, яку підтримує керівна партія «Грузинська мрія», виграла другий тур виборів президента у Грузії за результатами підрахунку 99,78% голосів виборців.

Після чого кандидат у президенти Грузії від опозиційного об’єднання «Сила в єдності» Григол Вашадзе заявив, що його політична сила не визнає перемогу незалежної кандидатки Саломе Зурабішвілі. Згодом об'єднана опозиція заявила про свій намір подати в суд, аби визнати недійсними результати другого туру президентських виборів.

2 грудня у центрі Тбілісі громадяни вийшли на протест проти результатів другого туру президентських виборів через фальсифікацію, шантаж і тиск.

Пов`язані новини