Радниця міського голови Херсона Катерина Гандзюк, на яку здійснили напад, упевнена, що затриманий у її справі невинуватий.

Радниця міського голови Херсона Катерина Гандзюк, на яку здійснили напад, упевнена, що затриманий у її справі Микола Новіков — невинуватий.

Про це вона сказала «Українській правді».

Вона зазначила, що її близькі, які бачили нападника, кажуть, що це не він. «Я бачила те, що й усі в інтернеті, але я не впізнаю його», — зазначила Гандзюк.

«Я не вірю у професіоналізм поліцейського слідства. Я співчуваю тому бідоласі, якого затримали по моїй справі поліцейські, на 99% це випадкова людина. Я розумію, що дуже швидко треба було гасити інформаційні хвилі, й це робили ціною його долі», — повідомила вона. 

Гандзюк не знає, хто міг здійснити напад на неї. 

«Багато кому може бути вигідно позбутися незручного чиновника, як я. Тим паче, я вибиваюся із загального ландшафту, чим дратую багатьох людей не тільки з Херсона. Але мало хто може піти на такий злочин. Тим більше в місті, де ми всі зросли разом: з кимось ходили в одну школу, з кимось виросли в одному дворі. Але навіть серед політичних опонентів такі звірства зазвичай не прийняті», — сказала вона.

31 липня біля під'їзду невідомий чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила у реанімаційне відділення. Поліція кваліфікувала напад на активістку як замах на вбивство. Жінка отримала близько 30% опіків шкіри. Адвокат повідомив, що Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Напад на радницю міського голови Херсона: що відомо

Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International висловило обурення повідомленнями про напад на Гандзюк.

1 серпня Гандзюк перевели у лікарню Києва. Під будівлею Міністерства внутрішніх справ кілька десятків людей вийшли на акцію «Покарати зло». Учасники заходу вимагали від правоохоронців ефективного розслідування нападів на журналістів та активістів. Також Гандзюк надали держохорону.

3 серпня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про затримання підозрюваного у нападі на Гандзюк. 6 серпня Херсонський міський суд обрав запобіжний захід для підозрюваного Миколи Новікова. Його взяли під варту.

СБУ розпочало кримінальне провадження щодо замаху на вбивство херсонської активістки Гандзюк. Також поліція опублікувала фото ймовірного другого нападника на Катерину Гандзюк.

Однак, адвокатка Гандзюк 13 серпня повідомила, що поліція досі не надала матеріали «своєї» справи до СБУ і таким чином гальмує слідство. Крім того, станом не 13 серпня, не були допитані свідки, які б могли підтвердити алібі підозрюваного.

Поділитись: