Світ

Газпром хоче продати Європі рекордні обсяги газу, які все ще менші за передбачені контрактом

3 жовтня, 2018 12:56
Світ/Газпром хоче продати Європі рекордні обсяги газу, які все ще менші за передбачені контрактом
Зберегти
Вигляд
Російський газовий монополіст Газпром оголосив, що цього року планує збільшити обсяги постачання газу до Європи до рекордних показників, які, проте, все ще будуть меншими за передбачені у контракті.

Російський газовий монополіст Газпром оголосив, що цього року планує збільшити обсяги постачання газу до Європи до рекордних показників, які, проте, все ще будуть меншими за передбачені у контракті.

Про це повідомив заступник правління Газпрому Олександр Медведєв, передає «РБК-Україна».

«Ми цього року поб’ємо черговий рекорд, але цей рекорд фактично наблизить нас до обсягів постачання газу, передбачених у контракті, які складають 204,5 мільярдів кубометрів газу на рік», — зазначив Медведєв.

За підрахунками Газпрому, протягом найближчих 10 років потреби Європи у газопостачанні зростуть щонайменше на 100 мільйонів кубометрів на рік, тому там вважають за потрібне побудову додаткового газопроводу — «Північного потоку-2» — для забезпечення цієї потреби.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки. Зокрема, Росія прагне відмовитися від транзиту газу Україною за рахунок будівництва газопроводів в обхід України, зокрема «Північного потоку-2».

16 липня Президент США Дональд Трамп заявив, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» Росією ставить під загрозу ринок збуту сланцевого газу США в Європі, тому робить США та Росію суперниками.

Раніше Трамп заявляв, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» є катастрофою для Європи.

12 липня Трамп під час прес-конференції саміту НАТО заявив, що вважає неприпустимим укладання угод з Росією в енергетичній сфері.

4 вересня стало відомо, що Газпром почав будівництво фінської частини «Північного потоку-2».

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

3 травня у Німеччині почали будувати наземну частину «Північного потоку-2», незважаючи на відсутність усіх дозволів від країн, через які пролягатиме газопровід.

25 липня у там розпочались роботи з прокладання труб «Північного потоку-2» дном Балтійського моря.

Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

Пов`язані новини