Дочірня компанія Газпрому Nord Stream 2 AG заявила про прокладання 100 кілометрів газопроводу «Північний потік-2» дном Балтійського моря у Німеччині та Фінляндії.

Дочірня компанія Газпрому Nord Stream 2 AG заявила про прокладання 100 кілометрів газопроводу «Північний потік-2» дном Балтійського моря у Німеччині та Фінляндії.

Про це повідомив речник компанії Штеффен Еберт, передає «Польське радіо».

Зазначається, що загальна довжина газопроводу має скласти 1200 кілометрів, а його загальна вартість — 9,5 мільярдів євро.

Загальна пропускна здатність газопроводу має скласти 55 мільярдів кубометрів газу на рік.

Напередодні у Німеччині повідомляли, що завершать будівництво газопроводу на своїй території до кінця 2018 року. В той же час, у Газпромі очікують введення в експлуатацію «Північного потоку-2» з 1 січня 2020 року.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки. Зокрема, Росія прагне відмовитися від транзиту газу Україною за рахунок будівництва газопроводів в обхід України, зокрема «Північного потоку-2».

Напередодні у компанії Nord stream2, яка будує газопровід в обхід України «Північний потік-2», оголосили тендер на закупівлю труб для прокладання газопроводу в обхід акваторії Данії, яка так і не надала дозвіл на будівництво газопроводу.

4 вересня стало відомо, що Газпром почав будівництво фінської частини «Північного потоку-2».

25 липня у там розпочались роботи з прокладання труб «Північного потоку-2» дном Балтійського моря.

2 липня у Газпромі заявляли, що прокладатимуть газопровід навіть без дозволу Данії.

3 травня у Німеччині почали будувати наземну частину «Північного потоку-2», незважаючи на відсутність усіх дозволів від країн, через які пролягатиме газопровід.

Поділитись: