УКРАЇНА

Газпром перед призупиненням рішення у справі Нафтогазу скасував розміщення євробондів — «Интерфакс»

14 червня, 2018 22:11
УКРАЇНА/Газпром перед призупиненням рішення у справі Нафтогазу скасував розміщення євробондів — «Интерфакс»
Зберегти
Вигляд
Російський Газпром скасував заплановане розміщення євробондів у фунтах стерлінгів через ризик арешту коштів за позовом українського Нафтогазу.

Російський Газпром перед тим, як домігся призупинення рішення Стокгольмського арбітражу у справі з Нафтогазом, скасував заплановане розміщення євробондів у фунтах стерлінгів через ризик арешту коштів за позовом української компанії.

Про це повідомляє інформагентство «Интерфакс» з посиланням на джерело, обізнане у ситуації.

Емітентом (компанією, яка від свого імені розміщує цінні папери) програми єврооблігацій Газпрому є люксембурзька компанія Gaz Capital S.A.

У 2018 році російська компанія має дуже велику інвестиційну програму на майже 1,3 трильйони рублів та рекордну суму запозичень — 417 мільярдів рублів. З початку року Газпром розмістив облігації на 30 млрд рублів, 750 млн євро та 750 млн швейцарських франків.

14 червня стало відомо, що Газпром домігся призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу у справі проти Нафтогазу.

Російський газовий монополіст подав апеляцію в суд округа Свеа, Швеція наприкінці березня 2018 року. Пізніше в Газпромі повідомляли, що не виплачуватимуть компенсацію Нафтогазу доти, доки не отримають рішення цього апеляційного суду.

5 червня суд арештував нідерландські активи Газпрому для виплати Нафтогазу заборгованих $2,6 млрд, які російська компанія відмовляється виплачувати незважаючи на рішення Стокголмського арбітражу.

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу. 

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

30 травня стало відомо, що Нафтогаз розпочав процес примусового стягнення з Газпрому 2,6 мільярдів доларів. За перемогу в арбітражному суді компанія нагородить своїх співробітників преміями, сума яких складе 46 мільйонів доларів.

У Нафтогазі повідомляють, що вже фактично отримали 2,1 мільярдів доларів, які відповідно до рішення у транзитній справі були зараховані як плата за газ, поставлений Газпромом у 2014-2015 роках. Тепер компанія судиться для отримання решти 500 мільйонів доларів компенсації за рахунок арештованих активів Газпрому.

Пов`язані новини