Апеляційний суд шведського округу Свеа призупинив виконання рішення Стокгольмського арбітражу у програній газовій справі з Нафтогазом.

Апеляційний суд шведського округу Свеа призупинив виконання рішення Стокгольмського арбітражу у програній газовій справі з Нафтогазом.

Про це повідомляє російський «Інтерфакс» з посиланням на прес-службу Газпрому.

«Апеляційний суд погодився, що існує достнє обґрунтування для призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу. Дане рішення також позбуває Нафтогаз прав накладати арешт на активи Газпрому закордоном», — повідомили в Газпромі.

Там також зазначили, що використовуватимуть рішення апеляційного суду для зняття арешту з активів компанії в Швейцарії та Нідерландах.

Згідно зі шведським законодавством, рішення апеляційного суду не може бути оскарженим.

В Нафтогазі вважають таке рішення тимчасовим.

«Рішення ухвалене без виклику представників Нафтогазу та, відповідно, без врахування пояснень та аргументів, які могли  бути представлені Нафтогазом, якби суд повідомив його про наявність такого клопотання Газпрому та про розгляд цього питання», — повідомили в прес-службі Нафтогазу.

Там зазначили, що найближчим часом Нафтогаз планує подати до суду свої пояснення та контраргументи і що, враховуючи їх, суд відмінить своє рішення.

Російський газовий монополіст подав апеляцію в суд округа Свеа, Швеція наприкінці березня 2018 року. Пізніше в Газпромі повідомляли, що не виплачуватимуть компенсацію Нафтогазу доти, доки не отримають рішення цього апеляційного суду.

Нагадаємо, що Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярди доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярди доларів.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу 2,56 мільярди, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

Відповідно до рішення Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу  Україні. 

Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня  скоротила споживання газу на 25 мільйонів кубічних метрів або на 14%. В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам і ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Також Газпром зазначив, що виплатить компенсацію Нафтогазу лише після рішення апеляційного суду шведського округу Свеа.

 

Поділитись: