УКРАЇНА

Газпром за п’ять днів заборгував Нафтогазу 2,5 млн доларів — Вітренко

5 березня, 2018 18:34
УКРАЇНА/Газпром за п’ять днів заборгував Нафтогазу 2,5 млн доларів — Вітренко
Зберегти
Вигляд
Російський Газпром за 5 днів березня через відмову постачати України газ вже винен Нафтогаз України 2,5 мільйони доларів.

Російський Газпром за 5 днів березня через відмову постачати України газ вже винен Нафтогаз України 2,5 мільйони доларів.

Про це під час брифінгу заявив директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

«Сьогодні ми звернемося до них, адже ми маємо отримати певну ясність, чи будуть вони виконувати умови контракту чи ні. Щоб на квітень ми розуміли, чи отримувати газ від Газпрому, чи від Європи», — сказав Вітренко.

Газпром після рішення Стокгольмського арбітражу повинен компенсувати Нафтогазу збитки через нові положення контракту на постачання газу.

Заступник начальника Департаменту енергоефективності НАК Нафтогаз Україна Олексій Хабатюк у коментарі Громадському повідомив, що ситуація між двома компаніями залишається невивзначеною.

«Ситуація залишається невизначеною, але з іншого боку альтернативи українському маршруту постачання газу в Європу у Газпрому немає», — сказав Хабатюк.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США.  Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Якщо Газпром не сплачуватиме — на цей борг щоденно нараховуватиметься пеня у 7% річних. Це близько 500 тисяч доларів США щодня.

1 березня Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. 5 березня Газпром заявив, що направив офіційне повідомлення Нафтогазу про розірвання контрактів.

Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%.

Нафтогаз з кінця 2015 року не постачав газ з Росії. Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу Україна зобов'язана відновити постачання мінімальних обсягів газу з Росії відповідно до положення контракту «бери або плати».

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

 

Більше про:
# Газпром
Пов`язані новини