УКРАЇНА

Генпрокурор: Агенти НАБУ під прикриттям набрані на роботу з порушенням закону

3 грудня, 2017 21:58
УКРАЇНА/Генпрокурор: Агенти НАБУ під прикриттям набрані на роботу з порушенням закону
Зберегти
Вигляд
Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що агенти Національного антикорупційного бюро під прикриттям були набрані на робот з порушенням закону.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що агенти Національного антикорупційного бюро під прикриттям були набрані на роботу з порушенням закону.

Про це він заявив в ефірі «ТСН».

«Всі так звані агенти НАБУ набрані з порушенням закону. Закон вимагає, щоб усіх, усіх до єдиного співробітників НАБУ набирали на відкритому конкурсі, але десятки агентів, в тому числі, ті двоє, які були зафіксовані на конспіративній квартирі, обрані на закритих процедурах, що порушує закон», — сказав Луценко.

Також, за його словами, ці агенти використовують нелегальне обладнання у своїй роботі.

«Далі — більше: ми маємо нелегальних агентів, вони використовують незаконні методи провокацій, ніхто з них не допущений до державної таємниці, але в той же час їм надаються матеріали «прослушки» СБУ, що є кримінальним злочином. Вони самі використовують незареєстровану в Україні прослуховувальну техніку, яка завезена контрабандним шляхом», — заявив генпрокурор.

Він додав, що все це є «величезним букетом нелегального угруповання, яке діє нелегальними методами з нелегальною апаратурою».

29 листопада у Держміграційній службі заявили про затримання «агента» НАБУ Титункова під час спроби передачі хабара першому заступнику голови ДМС Діні Пімаховій. 

Чиновниця Держміграційної служби заперечує вимагання хабара в агента НАБУ

30 листопада в НАБУ заявили про зрив спецоперації через втручання СБУ та Генпрокуратури. У заяві вказується, що працівники СБУ незаконно затримали агента НАБУ, який документував один «з епізодів за участі першого заступника голови Державної міграційної служби».

Причини того, що відбувся зрив спецоперації, на думку директора НАБУ Ситника, це відсутність права на автономне прослуховування, закон про яку не приймає парламент. 

Керівники правоохоронних органів по різному трактують цей інцидент: в Бюро заявляють про зрив важливої антикорупційної операції, а в Генпрокуратурі вважають неприпустимим те, що детективи сплановано провокували чиновницю ДМС на отримання хабара.

НАБУ опублікувало запис переговорів у справі про корупцію в Міграційній службі.

Водночас, ГПУ розповіла свою версію щодо спецоперації НАБУ: нібито Пімахова неодноразово відмовляла детективу НАБУ під прикриттям у прийнятті хабара і сама звернулася до СБУ. 

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що генпрокуратура прослуховувала агента НАБУ, який працював під прикриттям в рамках операції щодо першої заступниці голови Державної міграційної служби Діни Пімахової, у справі за фактом дачі хабара і провокації хабара.

Директор НАБУ Артем Ситник після зустрічі з Луценком заявив, що нікого з НАБУ не затримають після операції у Міграційній службі. Водночас, повідомлялося, що із сімома співробітниками НАБУ немає зв'язку. 

Президент Порошенко назвав конфлікт навколо НАБУ «латиноамериканським карнавалом».

ЧИТАЙТЕ: За що затримали агента НАБУ під прикриттям

Пов`язані новини