Глави МЗС 7 країн-членів ООН закликали вирішити конфлікт у Сирії дипломатичним шляхом
Міністри закордонних справ Великої Британії, США, Німеччини, Франції, Саудівської Аравії, Єгипту таЙорданії під час 73—ї Генасамблеї ООН закликали вирішити конфлікт уСирії дипломатичним шляхом.
Міністри закордонних справ Великої Британії, США, Німеччини, Франції, Саудівської Аравії, Єгипту та Йорданії під час 73-ї Генасамблеї ООН закликали вирішити конфлікт у Сирії дипломатичним шляхом.
Про це йдеться у спільній заяві міністрів на сайті уряду Великобританії.
У документі міністри нагадали, що війна у Сирії триває вже сім років «ціною сотень тисяч загиблих і мільйонів насильно переміщених людей як всередині Сирії, так і за її межами».
«Військового вирішення конфлікту немає і немає альтернативи політичному рішенню. Ті, хто шукає військового рішення, зможуть домогтися успіху тільки у підвищенні ризику ескалації й погіршенні кризи в регіоні та за його межами», — йдеться у заяві.
Дипломати закликали ООН та спецпосланця генсека організації з Сирії Стаффана де Містуру найближчим часом скликати Конституційний комітет, який займеться розробкою нової сирійської Конституції. Звіт про виконану роботу мають представити у Раді безпеки ООН до кінця жовтня.
Раніше прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що Ізраїль не припинить свої військові операції в Сирії після того, як Росія пообіцяла постачати туди протиповітряні ракетні комплекси.
24 вересня, не зважаючи на протести Ізраїлю та США, Росія заявила, що через два тижні почне постачати протиповітряні ракетні комплекси С-300 провладним силам в Сирії. Міністр оборони РФ Сергій Шойгу пояснив це рішення бажанням забезпечення безпеки російських військових в світлі недавнього збиття російського літака-розвідника Іл-20 біля берегів Сирії.
Ізраїль довгий час закликав Росію не передавати ракетні комплекси С-300 до Сирії, тому що це суттєво зменшить можливість ізраїльської авіації завдавати удари по розташуванням іранських військових та Хізболли.
Нагадаємо, пізно ввечері 17 вересня російський військовий літак Іл-20 з 15 військовими на борту зник над Середземним морем за 35 кілометрів від узбережжя Сирії.
Згодом стало відомо, що російський літак збили сирійські військові, цілячись в ізраїльське повітряне судно. Літак після атаки впав у море.
Унаслідок авіакатастрофи загинули 15 російських військових.
Джерела каналу CNN у Пентагоні повідомили, що Іл-20 збили саме з тих зенітних установок, які свого часу РФ продала Сирії.
Міноборони Росії звинуватило Ізраїль у збитті російського військового літака Іл-20 біля берегів Сирії. У Росії заявили, що залишають за собою право на «адекватні дії у відповідь». У РФ визнали, що літак збили зенітні комплекси союзної Сирії, проте заявляють, що «підставили його під удар літаки Ізраїлю».
Також в РФ порушили справу через збиття літака.
Посла Ізраїлю викликали в Міністерство закордонних справ Росії.
Своєю чергою, Ізраїль відповів на звинувачення Росії щодо збиття військового літака Іл-20 біля Сирії та заявив, що покладає повну відповідальність за катастрофу на режим Башара Асада.
Володимир Путін, коментуючи збиття російського Іл-20 у Сирії, пообіцяв дії у відповідь, «які помітять усі». У Держдумі РФ запропонували розірвати дипвідносини з Ізраїлем після збиття літака Сирією.
9 вересня повідомлялося, що авіація Росії провела наймасштабніше за останній місяць бомбардування позицій сирійських повстанців у провінції Ідліб, завдавши понад 60 авіаударів.
7 вересня Туреччина, Росія та Іран на спільному саміті не домовились про припинення вогню у Сирії.
Раніше також повідомлялось, що Дамаск за підтримки Росії та Ірану готується до військової операції з метою відновити контроль над Ідлібом і 4 вересня разом з російською авіацією відновив повітряні удари по позиціям повстанців після майже 3 тижнів тиші.
Водночас США почали незаплановані військові навчання у Сирії через «російські загрози».
Як повідомлялося, 12 серпня у провінції Ідліб зранку сталися кілька потужних вибухів, унаслідок яких загинули щонайменше 39 людей, ще 45 поранені. Серед загиблих 12 дітей.
- Поділитися: