УКРАЇНА

Горбатюк подав позов проти Луценка через перевірку в Департаменті спецрозслідувань ГПУ

31 липня, 2018 13:09
УКРАЇНА/Горбатюк подав позов проти Луценка через перевірку в Департаменті спецрозслідувань ГПУ
Зберегти
Вигляд
Керівник Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк подав позов проти генпрокурора Юрія Луценка через перевірку в департаменті.

Керівник Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк подав позов проти генпрокурора Юрія Луценка через перевірку в департаменті.

Про це повідомляє прес-служба Окружного адміністративного суду міста Києва.

Зазначається, що позивач просить суд визнати протиправними дії Луценка щодо плану першочергових заходів ГПУ на 2-й квартал 2018 року, що стали підставою для наказу про проведення перевірки в Департаменті спецрозслідувань.

Також Горбатюк просить визнати протиправним та скасувати цей наказ.

«Наразі вирішується питання про відкриття провадження у даній адміністративній справі», — йдеться у повідомленні суду.

У коментарі Громадському Горбатюк сказав, що, відповідно до регламенту ГПУ, перевірка може бути призначена за наявності «системних недоліків, які не усуваються».

«Але в нас такі недоліки не визначалися, ця перевірка, на мою думку, проводиться на штучних підставах, точніше взагалі без підстав, для того, аби знайти якісь порушення для можливого звільнення, реорганізації (департаменту — ред.)», — зазначив Горбатюк.

Він додав, що оскаржував Луценку рішення про проведення перевірки, але він на це ніяк не відреагував.

6 липня Сергій Горбатюк повідомив Громадському, що до Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури, який в ГПУ хотіли реорганізувати, прийшла позапланова перевірка, призначена генпрокурором Юрієм Луценком.

За словами Горбатюка, перевірку не пустили до Департаменту, адже призначені Луценком люди не змогли надати відповідних документів щодо плану їхньої перевірки.

Проте в Генпрокуратурі спростували інформацію про те, що перевірка була позаплановою, та заявили, що її призначили відповідно до плану першочергових заходів на 2-й квартал 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Діяльність генпрокурора Луценка не має нічого спільного із законом» — інтерв'ю з Сергієм Горбатюком

Горбатюк раніше заявляв, що керівництво Генпрокуратури через реорганізацію Департаменту спецрозслідувань намагається ліквідувати «незручний» для нього орган.

За словами Горбатюка, генпрокурор Луценко неодноразово намагався втручатися в підслідні йому справи.

Раніше в ефірі Громадського керівник Деепартаменту спецрозслідувань сказав, що в його підрозділу забирали провадження, які мали перспективу завершення.

Горбатюк також повідомляв, що Департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури України створювали перешкоди, через які, наприклад, понад 5 місяців не розслідувалася справа колишнього політтехнолога Януковича Пола Манафорта.

22 червня народний депутат Мустафа Найєм написав у Facebook про те, що генпрокурор Юрій Луценко планує ліквідувати Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури

Пізніше речниця генпрокурора заявила, що Департамент спецрозслідувань Генпрокуратури мають намір трансформувати у слідче управління.

Пов`язані новини