«Хотіли б убити, знаряддя вбивства було б іншим» — прокурор про пом’якшення статті фігурантам справи Гандзюк
Слідство вважає, що підозрювані в нападі на активістку Катерину Гандзюк не хотіли її вбивати, тому їм пом’якшили кримінальну статтю у цій справі.
Про це заявив начальник відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням ГПУ, член групи прокурорів у справі Гандзюк Володимир Паровий в інтерв’ю «Цензор.нет».
За його словами, в разі неправильної кваліфікації злочину суд зобов’язав би змінити обвинувачення, саме тому фігурантів зараз звинувачують за ч.2 статті 121: «Умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення, або вчинене групою осіб, а також з метою залякування потерпілого або інших осіб, або расової, релігійної нетерпимості, або вчинене на замовлення, або спричинило смерть потерпілого».
«У групи, яка вчинила злочин щодо Гандзюк, умисел був на заподіяння тяжких тілесних ушкоджень. Серед всього, ними розглядався і такий спосіб зведення рахунків, як побиття. Але облиття кислотою для них виявилось більш дієвим способом усунути потерпілу від її активної громадської позиції, її діяльності», — зазначив Паровий.
Він вважає, що якщо б фігуранти справи хотіли вбити активістку, то знаряддя вбивства було б іншим.
«Судова практика має досить рідкі випадки вбивств шляхом облиття кислотою. Понівечити зовнішність — так. Якщо застосовується кислота, то хіба що, щоб взяти і людину повністю в неї занурити. Наслідок — смерть людини повинна бути бажаною і передбачуваною», — сказав прокурор.
Паровий додав, що «жоден експерт» не дасть висновок, що 1 літр кислоти, який вилили на Гандзюк, призведе до смерті.
Також прокурор вважає, що Олексій Левін, підозрюваний в організації нападу на Гандзюк, зробив би замах іншим, якби дійсно хотів убити Гандзюк, тому що він раніше був засуджений за умисне вбивство та замахи у складі організованої злочинної групи.
«Тобто ця діяльність для нього була не нова. І я думаю, що якби ці особи намагалися убити потерпілу, то вони б це зробили. Але наразі ми оперуємо лише тим, що має місце ч.2 ст 121, коли винний допускає настання тяжких тілесних ушкоджень. З часу заподіяних тілесних ушкоджень і до смерті потерпілої минуло понад три місяці», — заявив Паровий.
Нагадаємо, кримінальну статтю пом'якшили ймовірному замовнику нападу на Гандзюк Владиславу Мангеру, очільнику Херсонської облради.
На цю ж статтю змінили підозру п’ятьом підозрюваниму нападі на Гандзюк. В ГПУ пояснили, що зробили це, бо фігуранти справи пішли на угоду зі слідством.
Нагадаємо:
- 11 лютого голові Херсонської облради Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк. Раніше бюро Херсонської обласної організації «Батьківщини» виключило з партії Мангера, а також рекомендувало йому піти з посади.
- 15 лютого суд вирішив взяти Мангера під варту на 17 днів із правом внесення застави. В той же день очільник Херсонської облради вийшов із СІЗО під заставу, а 18 лютого він вийшов на роботу.
- 6 березня суд відсторонив Мангера від посади на місяць.
- 5 квітня Мангеру одягли електронний браслет для відстеження його місцеперебування. 1
31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення. 4 листопада Катерина Гандзюк померла у лікарні.
Херсонську активістку, а також радницю міського голови Катерину Гандзюк 31 липня облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні. Активісти та знайомі повідомили, що вона померла від розриву тромбу.
- Поділитися: