Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман провів зустріч з виконувачкою обов'язків міністра охорони здоров'я Уляною Супрун та її заступником Олександром Лінчевським. Під час зустрічі сторони обговорили висновок дисциплінарної комісії щодо висловлювань Лінчевського.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман провів зустріч з виконувачкою обов'язків міністра охорони здоров'я Уляною Супрун та її заступником Олександром Лінчевським. Під час зустрічі сторони обговорили висновок дисциплінарної комісії щодо висловлювань Лінчевського. 

Про це повідомляє «Урядовий Портал». 

Прем’єр-міністр сказав, що знає Лінчевського, як лікаря-практика, який стикається з різними ситуаціями. 

«Було б добре, якби ваші подальші кроки дали всім розуміння, хто ви є насправді, які у вас погляди, принципи і моральні якості – на конкретних діях» — заявив прем'єр.

Також Гройсман запропонував Лінчевському більше приділити увагу професійній діяльності лікаря, зазначивши, що «можна говорити багато, але є дії». 

«Знайдіть хоспіс, онколікарню — в позаробочий час, як фаховий лікар і добра людина — допоможіть і підтримайте. А тим, хто говорив про вас, я пропонував би подивитися на вас з іншої сторони і потім зробив би висновки. Я хочу тут справедливості», — заявив прем'єр.

У відповідь Лінчевський висловив жаль з приводу того, що його слова, взяті з закритого засідання, були перекручені, хоча насправді йшлося якраз про захист програми допомоги онкохворим.

«Я залишаюся лікарем. У вільний, поза Міністерством, час я працюю в лікарні, бачу пацієнтів щодня. Роки навчання і роботи присвячені допомозі пацієнтам — незалежно від того, що кажуть навколо. Я працював і залишаюся працювати лікарем», — розповів Лінчевський.

Нагадаємо, дисциплінарна комісія, що розглядала справу заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського, не знайшла проступків у його висловлюваннях. 

Раніше дисциплінарна комісія вирішила звернутись до експертів для остаточного вирішення справи щодо висловлювань заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського з приводу програми «Лікування громадян України закордоном».

Виконувачка обов'язків міністерки охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що розцінює випадок з заступником міністра Лінчевським, як тиск на очолюване нею відомство.

Нагадаємо, заступник міністра охорони здоров‘я Олександр Лінчевський заявив, що його виступ мав на меті переконати Рахункову палату, що програма «Лікування закордоном» повинна існувати.

Раніше повідомлялось, що Рахункова палата опублікувала аудіо вислову Лінчевського щодо онкохворих.

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун назвала ситуацію зі звітом Рахункової палати маніпуляцією та брехнею. 

Гройсман пообіцяв 7 червня розглянути звільнення чиновника МОЗ через його слова про онкохворих. 

2 червня на сайті «Онкологічний портал України» з'явилась стенограма промови заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського, з якою він виступив під час засідання Рахункової палати.

Як повідомив Громадському речник МОЗ Олександр Ябчанка, Лінчевський свою заяву про онкохворих під час засідання Рахункової палати зробив у відповідь на критичний закид.

За його словами, таким чином Лінчевський відповів на критичне зауваження про те, що «25% онкопацієнтів, які лікуються за кошти бюджету закордоном, помирають». 

У ЗМІ ж була поширена фраза «Це рак! Вони всі помруть» з промови Лінчевського, що викликало обурення серед користувачів соцмереж та політиків. 

Поділитись: