Україна та Євросоюз домовились розпочати тристоронні переговори з Росією щодо транзиту газу до Європи.

Україна та Євросоюз домовились розпочати тристоронні переговори з Росією щодо транзиту газу до Європи.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з віце-президентом Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марошем Шефчовичем, передає прес-служба Кабміну.

«Ми домовилися про започаткування тристоронніх переговорів у форматі «ЕС – Україна – Росія» з питань транзиту газу. Позиція України буде відповідальною і твердою», — повідомив прем'єр.

Крім цього, Гройсман підкреслив, що «Північний потік-2», який російський Газпром будує в обхід України, є здебільшого політичним проектом, який несе загрозу енергетичній безпеці Європи.

Також на зустрічі обговорювалось питання про об'єднання енергетичної системи України та ЄС.

«Питання енергетичної співпраці можуть обговорюватися в рамках роботи координаційної ради з питань реформування енергетичного сектору, створеної при уряді», — йдеться у повідомленні прес-служби Кабміну.

Напередодні, 24 травня, у Єврокомісії вирішили не штрафувати російський Газпром через його монопольне становище на ринку газопостачання у Східній та Центральній Європі. В Литві повідомили, що можуть оскаржити таке рішення.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

Також Фінляндія дозволила будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії.  Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».

У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».

Поділитись: