УКРАЇНА

Громадські активісти розпочали акцію з протидії поверненню Росії в ПАРЄ

3 жовтня, 2018 17:43
УКРАЇНА/Громадські активісти розпочали акцію з протидії поверненню Росії в ПАРЄ
Зберегти
Вигляд
Громадські активісти закликали українців, які проживають у Європі, звернутися до своїх делегатів у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) із вимогою не підтримувати зміну регламенту організації, яка дозволить російській делегації повернутися до ПАРЄ.

Громадські активісти закликали українців, які проживають у Європі, звернутися до своїх делегатів у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) із вимогою не підтримувати зміну регламенту організації, яка дозволить російській делегації повернутися до ПАРЄ.

У мережі закликають українців та інших громадян, які проживають у Франції, Німеччині, Іспанії, Бельгії та Чехії, написати листа своєму делегату ПАРЄ, у якому наголосити на неприпустимості повернення делегації РФ до організації без деокупації Криму і припинення агресії проти України.

Зазначається, що 9 жовтня ПАРЄ розглядатиме резолюцію, яка передбачає внесення змін у регламент ПАРЄ. Згідно з новими правилами, запровадити санкції організація зможе тільки після підтримки цього рішення 2/3 членів ПАРЄ. Зараз для цього необхідна проста більшість.

«Це ускладнить введення санкцій не тільки проти Росії, але і проти будь-якої іншої країни, оскільки створення коаліції з 2/3 голосів практично неможливо в ПАРЄ. Крім того, поріг 2/3 дає непропорційну вигоду великим країнам, таким як Росія — їх більша кількість делегатів дозволить уникнути санкцій чисто математично», — наголошують організатори акції.

Активісти пояснюють, що закликають звернутися до делегатів ПАРЄ від Франції, Німеччині, Іспанії, Бельгії та Чехії, бо саме ці країни не ухвалили остаточного рішення з цього питання.

Також автори ініціативи представили інструкцію для того, аби правильно звернутися до делегата ПАРЄ:

Лист не повинен перевищувати одну сторінку А4 та включати.

1. Ім'я одержувача.

2. Кілька слів про себе. Інформація має бути пов'язана з контекстом звернення.

3. Розкажіть свою історію. Лист може містити і емоційні аргументи. Мова листа має бути формальною, без образливих висловлювань. Ви повинні переконати делегата ПАРЄ у власній історії ввічливо. Спробуйте відповісти на запитання під час написання листа: чому моя історія має мати значення для цієї людини?

 або/і

4.Надайте свої аргументи. Не описуйте історію конфлікту між Росією та іншими країнами, краще дайте пояснення, чому санкції мають значення і правила ПАРЄ не повинні бути змінені.

Раніше у Росії заявили про можливість виходу з Ради Європи.

ЧИТАТЙТЕ ТАКОЖ «У нас це «договорняки», вони це називають «домовленість»: чи можливе повернення Росії в ПАРЄ

Нагадаємо, у квітні 2014 року після анексії Криму та початку війни на Донбасі Росію позбавили права голосу в ПАРЄ. На знак протесту РФ відмовилася брати участь в сесіях Асамблеї і припинила виплачувати членські внески.

24 квітня 2017 ПАРЄ визнала окупацію непідконтрольних територій Донбасу Росією. Таким чином резолюція ПАРЄ підтвердила засудження російської агресії проти України, що порушує міжнародне гуманітарне право та принципи Ради Європи.

ПАРЄ за доповіддю України підтримала протидію пропаганді РФ.

Парламентська Асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію щодо протидії гібридній війні. При ухваленні документу Асамблея послалася, зокрема, на дії Росії проти України.

Згодом ПАРЄ всупереч процедурам прискорила розгляд рішення щодо повернення Росії. Представник України в ПАРЄ заявив, що піде з Асамблеїв разі повернення туди РФ.

Пов`язані новини