УКРАЇНА

Громадські організації звертатимуться до Конституційного суду через е-декларування — заява

29 березня, 2018 18:44
УКРАЇНА/Громадські організації звертатимуться до Конституційного суду через е-декларування — заява
Зберегти
Вигляд
Громадські організації звертатимуться до Конституційного суду України та оскаржуватимуть питання електронного декларування антикорупціонерів.

Громадські організації звертатимуться до Конституційного суду України та оскаржуватимуть питання електронного декларування антикорупціонерів.

Про це йдеться у спільній заяві 86 організацій-підписантів.

ГО вважають обов’язок подання е-декларацій дискримінацією.

«Поширення на фізичних осіб антикорупційних заборон, обмежень та обов’язків порушують Європейську конвенцію з прав людини і основоположних свобод, положення Конституції України щодо права на свободу об’єднань, працю, рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, свободу думки і слова», — заявили громадські організації.

Серед підписантів, є зокрема, «Реанімаційний Пакет Реформ», «Слідство-інфо», «Бігус-інфо», «Інститут громадянського суспільства», «Центр UA», «Центр економічної стратегії», «Інститут масової інформації» тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Попався, жучку, панові в ручку: що буде, якщо влада не скасує декларування для антикорупціонерів

Нагадаємо, що НАЗК уточнило, хто з антикорупціонерів має подавати декларації.

Раніше в Адміністрації президента Петра Порошенка заявили, що Верховна Рада повинна скасувати обов’язок подання е-декларацій для представників громадських організацій.

Країни «Великої сімки» заявили, що вимоги електронного декларування для антикорупційних активістів та міжнародних членів наглядових рад державних компаній необхідно скасувати відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії.

У березні 2018-го Київська школа економіки заявила про загрозу закриття через закон про декларування.

Нагадаємо, правозахисники розкритикували ухвалений парламентом та підписаний президентом закон «Про запобігання корупції».

Раніше замість обов'язкової подачі декларацій, президент Петро Порошенко запропонував громадським активістам обов'язкове звітування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поганий і ще гірший: що пропонує президент  замість е-декларування для ГО в законопроектах № 6674 та №6675. 

Пов`язані новини