УКРАЇНА

НБУ: обсяг грошових переказів в Україну у 2018 році становитиме близько $10 млрд

21 червня, 2018 13:08
УКРАЇНА/НБУ: обсяг грошових переказів в Україну у 2018 році становитиме близько $10 млрд
Зберегти
Вигляд
У Національному банку України повідомляють, що у 2018 році очікують притік міжнародних грошових переказів до України у розмірі 10 мільярдів доларів, проте цю суму можуть переглянути.

У Національному банку України повідомляють, що у 2018 році очікують притік міжнародних грошових переказів до України у розмірі 10 мільярдів доларів, проте цю суму можуть переглянути.

Про це повідомив директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Сергій Ніколайчук, передає «Інтерфакс-Україна».

«Цього року ми очікуємо притік приблизно 10 мільярдів доларів. У той же час ми допускаємо, що цей прогноз потрібно буде переглянути», — повідомив Ніколачук.

За його словами Нацбанк перегляне свої прогнози по надходженням валюти від міжнародних переказів у липні.

У березні 2018 року в НБУ вже визнавали, що недооцінювали обсяги грошових переказів українських заробітчан на батьківщину. Зокрема, згідно з новими розрахунками у 2017 році обсяг приватних переказів українських заробітчан склав 9,3 мільярди доларів, що на 2 мільярди більше, ніж за попередніми оцінками.

Також в НБУ запровадили інноваційний механізм переказу валютних коштів. Тепер такий переказ здійснюватиметься безпаперово.

Крім цього, в НБУ попередили про основні найбільші ризики для банківської системи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

У травні НБУ зафіксували відтік депозитів населення з банківської системи.

Крім цього, в Нацбанку вирішили не змінювати норматив обов’язкового продажу валюти експортерами. Відтак, компанії, що отримують валютну виручку, й надалі зобов’язані продавати 50% таких надходжень на міжбанку.

Пов`язані новини