Корпорація Google припинила співпрацю з китайською компанією Huawei, пов’язану з наданням розробок у сфері обладнання і програмного забезпечення. Зокрема китайський виробник втратить доступ до сервісів і магазину додатків Google, а також не зможе оновлювати операційну систему Android.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на власне джерело.

За словами співрозмовника видання, це рішення набуло чинності 19 травня. Тепер смартфони Huawei за межами Китаю не оновлюватимуть систему Android.

Нові покоління смартфонів не матимуть доступу до сервісів Google, зокрема таких додатків як Gmail, а також до самого магазину додатків Google Play.

Смартфони китайської компанії матимуть доступ до розробок Google з відкритою ліцензією, зокрема до відкритої версії Android, але подальшої співпраці між компаніями не буде.

Співрозмовник додав, що всередині Google продовжують обговорювати деталі цього рішення. Представник Huawei розповів виданню, що компанія вивчає вплив Міністерства торгівлі США на Google.

Проте офіційно жодна з компаній поки не коментує інформацію про припинення співпраці.

Раніше в Huawei повідомили, що компанія розробила власну операційну систему на випадок проблем з Windows і Android через конфлікт зі США.

16 травня президент США Дональд Трамп оголосив у США надзвичайний стан через загрози безпеці комп’ютерної системи, а компанія Huawei потрапила у чорний список.

У лютому США заявили, що не зможуть співпрацювати з країнами, які використовують системи Huawei.

Наприкінці січня Міністерство юстиції США офіційно висунуло 13 звинувачень китайському телекомунікаційному гіганту Huawei, а також фінансовій директорці компанії Мен Ванчжоу.

Влада США звинувачує компанію у шахрайстві з банками, перешкоджання здійсненню правосуддя і крадіжці комерційної таємниці в американської компанії T-Mobile та інших злочинах.

Водночас засновник Huawei Жень Чженфей заявив, що «США жодним чином не зможуть розчавити» компанію.

1 грудня в Канаді затримали дочку засновника китайської компанії Huawei, фінансову директорку Мен Ванчжоу. Її затримали у Ванкувері на запит Сполучених Штатів, які розслідують можливе порушення компанією торговельних санкцій проти Ірану.

Поділитись: