Художниця Алевтина Кахідзе вийшла на одиночний пікет під Верховну Раду з вимогою внести правки до закону про Держбюро розслідувань, які дозволять співробітникам прокуратури перейти до ДБР без конкурсу та продовжити розслідувати справи Майдану Вона намалювала більше 100 ілюстрацій судів у справах Майдану.

Про це повідомила журналістка hromadske з місця події.

«Я малювала в судах справи по Майдану і власне була дуже занурена. Знаю справи, знаю людей. Знаю як все йшло, знаю і обличчя і тих хто з одного боку, і тих, хто з іншого. Це настільки близько мені і тому боляче дізнаватися про таке невідоме майбутнє справ Майдану», — зазначила Кахідзе.

На пікет вона вийшла з символічною текою з написом «Ще не час закривати папку зі справами Майдану».

«Художники ж індивідуалісти, я нікого нічого не питаю. Я йду і роблю. Якщо з’являються люди поруч — класно, якщо ні — роблю те, що я можу сама», — додала художниця.

Врешті 3 грудня Верховна Рада остаточно ухвалила закон про зміни у роботі Держбюро розслідувань, які розблокують розслідування справ Майдану.

Окремо депутати проголосували за поправку до законопроєкту про ДБР, яка дозволить слідчим, які розслідували справи Майдану, перейти з Генпрокуратури до ДБР без проходження конкурсу. Саме через вимогу ухвалити цю поправку 21 листопада адвокатка родин загиблих на Майдані Євгенія Закревська оголосила голодування.

У коментарі hromadske Закревська повідомила, що буде голодувати, поки справи Майдану не будуть розслідувати.

Раніше Закревська казала, що якщо не перевести слідчих, справи Майдану «передадуть у пустоту», попри те, що у ДБР вже створили новий підрозділ для розслідування справ Майдану.

Нагадаємо, 21 жовтня 2019-го генпрокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про створення департаменту процесуального керівництва (не плутати з досудовим розслідуванням) у провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку з протестами 2013-2014 років, а за два дні колишнього начальника управління спеціальних розслідувань ГПУ, яке займалося справами Майдану, Сергія Горбатюка звільнили з Генпрокуратури.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 97 людей (84 мітингувальників та 13 силовиків).

Авторка : Христина Бельскіте
Поділитись: