УКРАЇНА

Іноземні інвестиції в 2017 році були на $400 млн більшими, ніж вважалось раніше — НБУ

16 липня, 2018 10:54
УКРАЇНА/Іноземні інвестиції в 2017 році були на $400 млн більшими, ніж вважалось раніше — НБУ
Зберегти
Вигляд
Національний банк України оновив методологію розрахунку обсягу прямих іноземних інвестицій, згідно з якою обсяг інвестицій минулого року збільшено на 400 мільйонів доларів.

Національний банк України оновив методологію розрахунку обсягу прямих іноземних інвестицій, згідно з якою обсяг інвестицій минулого року збільшено на 400 мільйонів доларів.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Крім цього, згідно з оновленою методологією Нацбанку, збільшено дефіцит поточного рахунку з 2 мільярдів до 2,4 мільярдів доларів (до 2,2% від ВВП України).

Надалі в НБУ повідомляють, що здійснюватимуть розрахунки іноземних інвестицій в Україну за новою методологією.

Нагадаємо, що в Нацбанку змінили методологію розрахунку обсягу переказів українських заробітчан. Так, за оновленими розрахунками, у 2016 році українці переказали на батьківщину на 2,1 мільярди доларів більше, ніж вважали раніше. Згідно з новими розрахунками у 2017 році обсяг приватних переказів українських заробітчан склав 9,3 мільярди доларів, що на 2 мільярди більше, ніж за попередніми оцінками.

Як повідомлялось напередодні, очільник Нацбанку Яків Смолій зазначав, що наявних нараз міжнародних резервів НБУ достатньо для покриття виплат за зовнішніми запозиченнями до 2020 року.

Раніше профільний комітет парламенту затвердив до другого читання законопроект «Про валюту», який має забезпечити вільний рух капіталу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Також в НБУ зберегли вимогу до підприємців продавати половину своєї валютної виручки на міжбанківському ринку.

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

Пов`язані новини