Світ

Італійський суд переніс засідання у справі українського бійця Марківа

14 вересня, 2018 13:18
Світ/Італійський суд переніс засідання у справі українського бійця Марківа
Зберегти
Вигляд
Італійський суд переніс засідання у справі українського бійця Віталія Марківа, якого підозрюються у причетності до вбивства італійського фотографа на Донбасі.

Італійський суд переніс засідання у справі українського бійця Віталія Марківа, якого підозрюються у причетності до вбивства італійського фотографа на Донбасі.

Про це повідомив Олесь Городецький, активіст української громади в Римі, голова однієї з асоціацій українців в Італії. 

«Суддя переніс засідання, призначивши наступні засідання 23 листопада, 30 листопада і 14 грудня. Ось такі справи», — зазначив він.

Городецький також повідомив, що Міністерство юстиції України не визнає правомірним спосіб вручення цивільного позову проти держави України, вимагаючи його вручення згідно Гаагської конвенції, тобто через МЗС і посольство Італії в Україні.

«Під час процесу як прокурор так і захист Віталія виступили за продовження процесу. Зокрема, адвокат Делля Валлє зазначив, що уже можливо перший раз, коли він згідний з прокурором, але продовження термінів процесу шкодить його підзахисному, оскільки він продовжує перебувати в тюрмі», — зазначив Городецький.

6 липня 2018 року розпочався суд над українцем Віталієм Марківим, якого звинувачують у причетності до вбивства на Донбасі італійського фотографа Андреа Роккеллі 24 травня 2014 року. Це було перше слухання, на якому представили сторони позивача та відповідача, а також оголосили список свідків. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Винний без суду і слідства: як італійські медіа засудили українського солдата Марківа

Раніше повідомлялося, що у справі нацгвардійця Марківа в Італії виступлять свідки з України

Нагадаємо, у липні 2017 року в Італії за підозрою в причетності до вбивства на Донбасі фоторепортера Андреа Роккелі арештували українського військового Віталія Марківа. Затриманий українець виявився заступником командира в батальйоні Нацгвардії.

Адвокат українського нацгвардійця Раффаеле Делла Валле вперше зустрівся із своїм клієнтом 6 липня, після чого заявив, що Марків не розуміє мотивів арешту, крім того, заперечує причетність до смерті Роккелі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Звинувачення проти Марківа не тримаються купи» — адвокат українського військового

Українська сторона повідомила про те, що готова надати суду в Італії всі наявні документи у справі затриманого нацгвардійця.

Адвокат Марківа Раффаело Делла Валле під час візиту до України у жовтні зібрав свідчення, які, на його думку, мали допомогти довести невинуватість підзахисного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Винний без суду і слідства: як італійські медіа засудили українського солдата Марківа

За час слідства в Італії та Україні організовували декілька акцій на підтримку Марківа. Зокрема, 25 січня мітинг відбувся поблизу Міністерства юстиції Італії в Римі, а 5 липня 2017 року, одразу після арешту підтримати українського нацгвардійця вийшли в Лондоні під будівлю італійського посольства.

Пов`язані новини