Політика

Ізраїль назвав рішення про невизнання Єрусалиму столицею безглуздим

22 грудня, 2017 07:45
Політика/Ізраїль назвав рішення про невизнання Єрусалиму столицею безглуздим
Зберегти
Вигляд
Ізраїль не погоджується з рішенням Генасамблеї ООН, яка відмовилася визнати Єрусалим столицею країни.

Ізраїль не погоджується з рішенням Генасамблеї ООН, яка відмовилася визнати Єрусалим столицею країни.

Про це йдеться в повідомленні канцелярії прем'єр-міністра Ізраїлю у Twitter.

«Ізраїль повністю відкидає це безглузде рішення. Єрусалим — наша столиця. Завжди був, завжди буде», — написав він.

Разом з тим Ізраїль «висловлює задоволення з приводу великого числа держав, які не голосували за резолюцію», зазначає канцелярія прем'єр-міністра на своїй сторінці в Facebook.

«Ізраїль дякує президенту Трампу за його однозначну позицію з питання Єрусалима і дякує країнам, які голосували разом з Ізраїлем, разом з правдою», — йдеться в повідомленні.

Генасамблея ООН 21 грудня схвалила резолюцію, яка засуджує визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю.

ГА вважає, що «будь-які заходи і дії, спрямовані на зміну характеру, статусу або демографічного складу священного міста Єрусалиму, не мають юридичної сили, є недійсними і повинні бути скасовані».

За резолюцію проголосували 128 країн. Проти проголосували дев'ять країн: США, Гватемала, Гондурас, Ізраїль, Науру, Маршаллові Острови, Мікронезія, Того і Палау. 35 держав утрималися, у тому числі і Україна. 

Як передає «Голос Америки», українська делегація пояснила утримання позицією, що таке голосування не сприятиме зменшенню напруги в регіоні, а статус Єрусалима має бути вирішений лише шляхом мирних переговорів.

До голосування президент Дональд Трамп заявив, що США залишать без допомоги країни, які підтримають резолюцію.

Раніше Сполучені Штати ветували резолюцію ООН, яка вимагала від президента Дональда Трампа скасувати його рішення визнати Єрусалим столицею Ізраїлю.

Трамп одноосібно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю 6 грудня. Також він заявив про намір перенести посольство США в Ізраїлі до Єрусалима, яке наразі розташоване у Тель-Авіві. 

Це сталося на тлі масового заселення ізраїльтянами палестинських територій поблизу міста-святині трьох релігій. Мусульманські держави закликали визнати Східний Єрусалим окупованою столицею Палестини.

Дії Трампа суперечать Резолюціям ООН, згідно з якими східна частина міста — це окупована Ізраїлем територія. Тому Радбез ООН не підтримав рішення Трампа про перенесення столиці Ізраїлю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єрусалим Трампа: крок у бік миру чи стрибок до прірви війни?

Пов`язані новини