Один з найбільших банків у світі, американський JP Morgan, прогнозує, що до кінця 2019 року Україні не вдасться отримати новий транш Міжнародного валютного фонду в межах кредитної програми stand-by.

Про це йдеться в огляді ринків країн, що розвиваються, який підготував банк, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми не очікуємо виплат від МВФ цього року через популістичний підхід, невиконання умов програми та рішення уряду «лібералізувати» ціни на газ лише у бік зниження, одночасно вводячи обмеження для їхнього підвищення», — йдеться у дослідженні аналітиків американського банку.

Зазначимо, що чинна нині програма співпраці між МВФ та Україною розрахована на 14 місяців та закінчується у лютому 2020 року. Нею було передбачено виділення Україні трьох траншів: перший Україна отримала у грудні 2018 року, решту два має отримати у травні та листопаді 2019 року.

JP Morgan — один з чотирьох найбільших банків США. Банк спеціалізується на інвестиціях, зокрема купує активи країн, що розвиваються, зокрема боргові цінні папери України.

Раніше очільниця МВФ висловила стурбованість судовими справами навколо націоналізації ПриватБанку.

Нагадаємо, в Нацбанку запропонували розпочати переговори з МВФ щодо нової програми восени 2019 року.

18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів. Перший транш МВФ у межах нової кредитної програми, перерахували Україні 21 грудня 2018 року. Його зарахували до міжнародних резервів України. Всього протягом 2019 року Україна має отримати ще 2 транші МВФ.

Черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

Поділитись: