Уряди Канади та Франції запропонували Україні свою допомогу після катастрофи військового літака з курсантами на Харківщині.

Про готовність всебічно допомагати Україні заявив у Twitter міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіп Шампань. Він зазначив, що розмовляв телефоном з українським колегою Дмитром Кулебою.

«Висловив свої співчуття від імені Канади після катастрофи військового літака та трагічної втрати стількох молодих життів. Я також запропонував будь-яку допомогу, яка може знадобитися Україні в ці важкі часи», ㅡ написав Шампань.

Раніше у Міністерстві закордонних справ Франції також висловили співчуття родичам загиблих та заявили про солідарність з Україною: «Франція готова надати Україні будь-яку допомогу, яку вона вважає корисною за цих обставин».

Що сталося?

Авіакатастрофа Ан-26 на Харківщині сталася надвечір 25 вересня. З 27 людей на борту (20 курсантів Харківського національного університету Повітряних Сил і семеро офіцерів, ще одного курсанта не допустили до польоту) одразу після аварії вижили двоє.

Один із них (курсант зі Львова) помер у Харківській лікарні невідкладної медичної допомоги, інший (із Харківської області) перебуває у Харківському військовому шпиталі.

Володимир Зеленський доручив тимчасово призупинити польоти на всіх Ан-26 в Україні до з'ясування обставин трагедії.

Офіс генпрокурора порушив справи за статтею 416 Кримінального кодексу. Слідство у цій справі проводитиме Державне бюро розслідувань. Воно наразі перевіряє чотири версії того, що сталося.

Детальніше про все, що наразі відомо про падіння літака Ан-26, можна прочитати за посиланням.

Поділитись: