Генерал-майора Олександра Турінського відсторонили від виконання обов’язків начальника Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба до офіційного завершення розслідування катастрофи літака АН-26. У ній загинули 26 військових.

Про це повідомив голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер.

Він зазначив, що відповідний наказ підписав міністр оборони. Начальник університету буде відсторонений до остаточного офіційного встановлення всіх обставин та причин катастрофи.

«Переконаний, що винні в цій трагедії мають бути названі та покарані українським судом. Так не має бути, щоб винні в загибелі наших курсантів та офіцерів уникли відповідальності та справедливого покарання за свої вчинки чи бездіяльність», — написав Кучер.

Що відомо про катастрофу?

Авіакатастрофа Ан-26 на Харківщині сталася надвечір 25 вересня. З 27 людей на борту (20 курсантів Харківського національного університету Повітряних Сил і семеро офіцерів, ще одного курсанта не допустили до польоту) одразу після аварії вижили двоє.

Один із них (курсант зі Львова) помер у Харківській лікарні невідкладної медичної допомоги, інший (із Харківської області) лікувався у Харківському військовому шпиталі, він отримав незначні травми.

Володимир Зеленський доручив призупинити польоти на всіх Ан-26 в Україні до з'ясування обставин трагедії.

Офіс генпрокурора порушив справу за статтею 416 Кримінального кодексу. Слідство у цій справі проводитиме Державне бюро розслідувань. Воно наразі перевіряє чотири версії того, що сталося.

23 жовтня віцепрем'єр-міністр України Олег Уруський повідомив, що основними причинами авіакатастрофи стали технічні неполадки, на які наклався людський фактор. Офіційний звіт щодо авіакатастрофи обіцяють представити у найближчу середу або четвер на засіданні Кабінету міністрів. 

Поділитись: