Голова Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк та його заступник Євгеній Аблов намагалися дізнатися, з ким розмовляла телефоном журналістка «Слідства.Інфо» Євгенія Моторевська, яка підготувала матеріал про Аблова.

Про це стало відомо з оприлюднених напередодні Національним антикорупційним бюро матеріалів слідчих дій, у яких записані розмови керівництва ОАСК.

Як пише «Слідство.Інфо», керівники суду зацікавились даними про контакти журналістки після того, як Моторевська підготувала матеріал про святкування Абловим дня народження у ресторані VaBene в центрі Києва 13 квітня 2019 року. Привітати суддю тоді прийшли чимало політиків, суддів з Києва й регіонів та тодішній головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

Після виходу матеріалу, за даними НАБУ, Аблов поцікавився у Вовка, чи можливо отримати інформацію про те, коли та з ким журналістка спілкувалась телефоном 13 квітня і кількома днями раніше. 

Діалог між суддями, оприлюднений НАБУ:

Фото:

скріншот

Фото:

скріншот

Ми також звернулися за коментарем до самої журналістки «Слідства.Інфо» Євгенії Моторевської.

17 липня у Національному антикорупційному бюро заявили, що оголосили підозри керівництву Окружного адмінсуду Києва, зокрема його очільнику Павлу Вовку, заступнику Вовка Євгенію Аблову та ще п'ятьом суддям. Згодом стало відомом, що підозру оголосили також голові Державної судової адміністрації України, а ще чотирьом особам підозри готуються оголосили.

Сам Вовк каже, що підозру йому не оголошували, а він перебуває у відпустці.

За версією слідства, очільник ОАСК суддя Павло Вовк очолив злочинну організацію, яка мала на меті захопити державну владу шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створення штучних перешкод у їхній роботі.

Перед оголошенням підозри 17 липня Національне антикорупційне бюро прийшло з обшуками в Окружний адмінсуд Києва.

Нагадаємо, у липні 2019 року детективи Національного антикорупційного бюро разом з управлінням спецрозслідувань Генпрокуратури прийшли з обшуками в Окружний адміністративний суд Києва. Пізніше стало відомо, що прокуратура підготувала повідомлення про підозру для керівництва і чотирьох суддів Окружного адміністративного суду Києва за фактами втручання в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів та низки інших відомств.

У НАБУ та ГПУ наголосити, що це загроза національній безпеці.

Пізніше ГПУ допитала голову Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка та вручила йому підозру у втручанні в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Також підозри вручили ще трьом суддям, які фігурують у справі.

Окружний адміністративний суд Києва раніше прославився низкою резонансних рішень: так, він визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку, усунув з посади очільницю МОЗ Уляну Супрун, поновив Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби, заморозив перейменування УПЦ МП та зупиняв конкурс на посаду глави митниці, дозволив заступнику глави СБУ Демчині не показувати декларацію, заборонив приватизацію Центренерго та ухвалив чимало інших дивних рішень.

Поділитись: