Засоби захисту, які люди скуповують після викидів на «Титановому заводі» в Армянську, закінчилися у всіх селах, розташованих поблизу із адміністративною межею з Кримом.

У селищі Преображенка Херсонської області закінчились медичні маски. За попередніми даними, близько 15 школярів з ознаками хімічного отруєння збираються вивезти в Херсонську обласну лікарню. 8 дітей доставлять до обласної лікарні з Мироненської об'єднаної територіальної громади, повідомив Андрій Сучок, глава громади. 

Як повідомляє кореспондент Громадського, засоби захисту, які люди скуповують після викидів на заводі «Кримський титан» в Армянську, закінчилися у селах, розташованих поблизу із адміністративною межею з Кримом. 

Діти продовжують ходити до школи та дитячого садку, оскільки для закриття навчальних закладів необхідні офіційні заміри лікарів та екологів, які приїхали напередодні, 5 вересня. Наразі керівництво навчальних закладів чекає на результати експертиз.

Нагадаємо, 27 серпня російські ЗМІ повідомили, що на півночі анексованого Криму стався викид в атмосферу невідомої речовини, у зв'язку з цим утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев у місті Армянськ.

«Служба» прав споживачів РФ встановила, що жителям анексованого Криму нічого не загрожує внаслідок викиду невідомої речовини в атмосферу. Водночас постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін заявив, що жителі Херсонської області поскаржилися на викиди.

Окупаційна влада анексованого Криму вирішила зупинити завод «Кримський титан» через неконтрольовані викиди хімічних речовин. Також стало відомо, що через викиди на заводі «Кримський титан» в анексованому Армянську евакуюють дітей.

Прикордонники скоригували роботу на КПВВ «Каланчак» через викиди у Криму. Українські прикордонники, які несуть службу на контрольному пункті неподалік хімічного заводу «Кримський титан» в анексованому Криму, поскаржилися на погане самопочуття.

Україна поінформувала ООН та інші міжнародні організації щодо хімічних викидів в анексованому Криму.

Міністр з питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш повідомив, що на материковій частині України ситуація, спричинена хімічними викидами з заводу «Кримський титан», контрольована.

Міноборони України повідомило, що хімічний викид у Криму спричинило влучення снаряда під час тренувань Збройних сил РФ. 

Завод «Кримський титан» розташований в Армянську на півночі анексованого Криму, він є одним із найбільших у Східній Європі виробників діоксиду титану, який використовується для виготовлення лакофарбової продукції, пластмас, каучуку, гуми тощо.

Поділитись: