Світ

Ходорковський припинив фінансувати «Центр управління розслідуваннями», журналісти якого загинули в ЦАР

30 серпня, 2018 00:18
Світ/Ходорковський припинив фінансувати «Центр управління розслідуваннями», журналісти якого загинули в ЦАР
Зберегти
Вигляд
Російський бізнесмен Михайло Ходорковський припинив фінансово підтримувати «Центр управління розслідуваннями» (ЦУР), від якого до Центральноафриканської Республіки поїхали вбиті в цій країні журналіст Орхан Джемаль, оператор Кирило Радченко і режисер Олександр Расторгуєв.

Російський бізнесмен Михайло Ходорковський припинив фінансово підтримувати «Центр управління розслідуваннями» (ЦУР), від якого до Центральноафриканської Республіки поїхали вбиті в цій країні журналіст Орхан Джемаль, оператор Кирило Радченко і режисер Олександр Расторгуєв.

Про це повідомляє «МБХ-Медиа».

Ходорковський зазначив, що після вивчення доступних матеріалів та обговорення інциденту з досвідченими журналістами він дійшов висновку, що серйозною помилкою при підготовці до поїздки став вибір людини на місці — фіксера, тому частково відповідальність лежить на групі продюсерів ЦУР.

«Навіть часткова відповідальність — це занадто багато в такій ситуації. Тому я беру до уваги заяву про відставку головного редактора ЦУР Андрія Коняхіна і припиняю, в якості інвестора, підтримувати проект «Центр управління розслідуваннями», — заявив бізнесмен.

Також Ходорковський розповів, що оголосив нагороду в ЦАР за інформацію про вбивство журналістів. Він розраховує отримати результати розслідування до кінця року.

Головред ЦУР Коняхін підтвердив, що йде зі своєї посади. Він наголосив, що несе всю відповідальність за загибель журналістів і планує як незалежний кореспондент встановити винуватців смерті Джемаля, Радченка і Расторгуєва.

Крім того, за словами Коняхіна, проект «Центр управління розслідуваннями» взагалі припинив своє існування.

Нагадаємо, 31 липня стало відомо, що в Центральноафриканській Республіці загинули російський журналіст Орхан Джемаль, оператор Кирило Радченко і режисер Олександр Расторгуєв. Журналістів знайшли за 32 кілометри від міста Сібю.

У розслідуванні «МБХ-Медиа» йдеться, що до цих убивств може бути причетна влада ЦАР

Водій журналістів вижив, 1 липня Міністерство закордонних справ Росії заявило, що водій не пов’язаний з місією ООН. Раніше повідомляли, що водія групи рекомендував консультант місії ООН.

13 серпня водія, який перевозив російських журналістів, «посадили до в’язниці з міркувань безпеки». Поки що водій проходить у справі як свідок, а не підозрюваний, передає «РИА-Новости».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ким був загиблий у ЦАР журналіст Орхан Джемаль

У ЦАР журналісти знімали матеріал про російських найманців ПВК «Вагнер»

Влада у ЦАР припускає, що російських журналістів у Центральній Африці могло вбити угруповання «Селека». Крім того, Міністерство комунікацій та засобів масової інформації ЦАР повідомило, що російських журналістів в Африці могли вбити нападники, які нібито намагалися захопити їхнє авто

Керівник Центру управління розслідувань, від якого їхали журналісти, повідомив, що в групи з собою були фотоапарати, камери, ноутбук, мікрофони, диктофони та готівка — близько $8,5 тисяч. Та влада ЦАР зазначає, що ні грошей, ні апаратури в журналістів після загибелі не виявили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У день загибелі російські журналісти в ЦАР домовлялись про зйомки золотих копалень

Пов`язані новини