Кількість інфікованих коронавірусом серед пасажирів круїзного лайнера Diamond Princess, який перебуває на карантині біля порту Йокогама в Японії, зросла до 61 після того, як напередодні інфекцію діагностували ще у 41-ї людини

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я Японії.

Перевірки на наявність вірусу серед пасажирів лайнера Diamond Princess почалися після того, як коронавірус виявили в одного з мандрівників.

Нагадаємо, за результатами перевірки 3 лютого вірус виявили у 10 людей. Після цього на лайнері оголосили двотижневий карантин. 6 лютого МОЗ Японії повідомило про ще 10 випадків інфікування.

 Пасажирів, у яких виявили вірус, відправляють до лікарень Японії. Ті, у кого коронавірус не виявили, чи ті, хто чекає на результати тесту, мають залишатися на суді щонайменше 14 днів.

Загалом на борту перебувають приблизно 3700 пасажирів і членів екіпажу. Зазначимо, що на лайнері також перебувають 25 українців. Наразі невідомо, чи є серед них інфіковані.

Нагадаємо:

  • У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
  • Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадили повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
  • За останніми даними, він коронавірусу померли 565 людини, кількість хворих 28 тисяч. Також 1198 людей видужали.
  • За межами Китаю випадки зараження зафіксували у більше як 25 країнах, зокрема у США, Франції, Австралії, Канаді, Німеччині, Фінляндії та Індії. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
  • 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
  • За останніми даними, з початку епідемії від коронавірусу померли вже 638 людини. Кількість інфікованих перевищила 31 тисячу. Водночас 1574 людини успішно вилікувалися.

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.

Поділитись: