У Міністерстві економіки Китаю повідомили, що за підсумками триденних торговельних переговорів у Пекіні «створили фундамент для закінчення торговельної війни».

Зазначимо, що переговори закінчились у четвер, 10 січня. У них брали участь заступники міністрів економіки США та Китаю. Зокрема, американська сторона повідомила перелік своїх ключових вимог, серед яких налагодження питання із захистом інтелектуальної власності у Китаї, обмін технологіями, субсидії промисловцям та запровадження нетарифних бар’єрів (таких як квоти).

Зазначимо, що наразі триває 90-денний період «перемир’я», про який домовились президенти Китаю та США. За цей час країни мають укласти нову торговельну угоду та закінчити торговельну війну.

Напередодні стало відомо, що президент США Дональд Трамп планує найближчим часом укласти нову торговельну угоду з Китаєм та покласти край торговельній війні. Так Трамп хоче стимулювати ріст акцій на фондовому ринку США.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Водночас, торговельна війна мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші.

11 грудня повідомлялось, що Китай готується зробити перший крок до деескалації у торговельній війні зі США. Зокрема, там погодились знизити мита на американські автомобілі.

Такий крок з боку Пекіна послідував після переговорів Трампа та президента Китаю Сі Цзіньпіня на саміті «Великої двадцятки» в Аргентині. Лідери країн домовилися не запроваджувати нові мита на імпорт з обох держав у майбутні 3 місяці. За цей час вони обговорять подальше торговельне співробітництво.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Лідери G20 в Аргентині: як Трамп і Путін так і не «станцювали політичне танго»

Нагадаємо, що 17 вересня США запровадили мита на найбільшу порцію китайського імпорту, вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Невдовзі у Китаї відповіли, що запровадять мита на американський імпорт, вартість якого складе 60 мільярдів доларів на рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Торговельні війни Трампа: вплив на Україну та світ

Поділитись: