Китай за обсягом викидів парникових газів обігнав всі розвинені країни разом узяті — аналітики

Китайські виробники за рік викидають в атмосферу більше парникових газів, ніж всі розвинені країни світу разом узяті. На цю країну припадає 27% від загальносвітових викидів забруднювальних речовин.

Про це свідчить звіт американської аналітичної компанії Rhodium Group, пише BBC.

Аналітики вказують, що на США — а це друга країна за обсягом викидів у світі — припадає 11% від загальносвітового обсягу парникових газів. Індія несе відповідальність за 6,6% глобальних викидів. На 27 країн Європейського Союзу сумарно припадає 6,4%.

Науковці попереджають, що без домовленості між США та Китаєм важко буде запобігти небезпечним змінам клімату. За останні три десятиліття викиди в Китаї зросли більш як утричі, вказують у звіті.

Як Китай бореться з викидами?

Влада країни пообіцяла досягти нульових викидів парникових газів до 2060 року з піком не пізніше 2030 року. Президент Сі Цзіньпін підтвердив свою обіцянку на кліматичному саміті, організованому президентом США Джо Байденом у квітні 2021 року.

«Це головне стратегічне рішення ухвалюється на основі нашого почуття відповідальності за побудову спільноти зі спільним майбутнім для людства та власної потреби у забезпеченні сталого розвитку», — сказав тоді глава держави.

Чому викиди вуглекислого газу — це погано?

Вуглецеві викиди накопичуються в атмосфері, створюючи так званий «парниковий ефект»: вони пропускають сонячне світло, але не дають йому розсіятися в космосі. Через це тепло від сонячних променів лишається в атмосфері, поступово її нагріваючи.

За оцінками Міжурядової групи з питань зміни клімату при ООН, до середини XXI століття середня температура у світі зросте на 1,5 градуса за Цельсієм. Це теоретично припустима норма, перевищення якої може призвести до зменшення урожайності рослин і, відповідно, змін в екосистемах світу.

Якщо ж темпи зростання викидів, спричинені найбагатшими людьми світу, залишатимуться такими ж, як зараз, до 2050 року температура зросте на ще 1,5 градуса за Цельсієм — навіть якщо решта світу знизить рівень шкідливих викидів до нуля.