Клімкін заявив, що братиме участь у «нелідерському» політичному проекті

Глава Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін, який раніше заявив, що іде у відставку, заявив, що братиме участь у політичному проекті, який не має одного лідера.

Про це він сказав в ефірі «Нині вже» на Громадському. Відповідаючи на питання читачки Громадського, чому Клімкін не іде на дострокові парламентські вибори з партією «Європейська солідарність» Петра Порошенка, міністр сказав:

«Дуже просто. Перше: команди, якій би я довіряв повністю — не знайшов. Друге: я вважаю, що настав спробувати створити нелідерську команду. Такі приклади були. Всі проекти, які я бачу зараз — вони суто лідерські. І з цими проектами змінити щось в Україні не можна», — зазначив він.

Клімкін додав, що мав пропозиції від партій, які ідуть на вибори в Раду.

Нагадаємо, Верховна Рада до 11 червня має розглянути подання президента про звільнення з посади міністра закордонних справ Павла Клімкіна і призначення Вадима Пристайка.

Після президентських виборів і перемоги Володимира Зеленського, Клімкін сам подав заяву про відставку з посади міністра закордонних справ.

Пізніше Зеленський вніс подання у Раду щодо звільнення глави МЗС, міністра оборони Степана Полторака та глави СБУ Василя Грицака. Комітет Ради підтримав звільнення Клімкіна з посади глави МЗС.

Але 6 червня Верховна Рада відмовилась звільнити Павла Клімкіна.

11 червня президент Володимир Зеленський підписав подання на звільнення Клімкіна і запропонував кандидатуру Пристайка.

1 липня Клімкін заявив, що припиняє працювати на посаді і йде у «політичну відпустку». Обов’язки міністра до призначення нової людини тимчасово виконує його заступниця Олена Зеркаль.

Варто зазначити, що між Зеленським та Клімкіним був публічний конфлікт: 25 червня у Кремлі заявили, що РФ проігнорує вимогу Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо звільнення українських моряків, незаконно захоплених у листопаді 2018 року. Увечері того ж дня стало відомо, що Росія таки подала до Міжнародного трибуналу ООН з морського права звіт про виконання рішення щодо звільнення моряків і надіслала Україні ноту, в якій пропонувала, аби Україна гарантувала подальше кримінальне переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства.

В МЗС України заявили, що вважають пропозицію неприйнятною і такою, що загострює спір між Україною та РФ. Однак, Зеленський обурився діями міністра закордонних справ Павла Клімкіна, який, не порадившись із главою держави, відповів на ноту Російської Федерації. Клімкін же заявив, що МЗС не мав погоджувати із президентом ноту-відповідь Росії і опублікував відповідь України.