Світ

КНДР погодилася закрити головний ядерний комплекс

19 вересня, 2018 08:47
Світ/КНДР погодилася закрити головний ядерний комплекс
Зберегти
Вигляд
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин погодився назавжди закрити головний ядерний комплекс країни у повіті Йонбен.

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин погодився назавжди закрити головний ядерний комплекс країни у повіті Йонбен, якщо США також вживуть відповідних заходів, про які раніше Кім Чен Ин домовився з Дональдом Трампом.

Про це заявив президент Південної Кореї Мун Чже Ін за результатами зустрічі з Кім Чен Ином у Пхеньяні, передає Associated Press. Це перший за останні 11 років візит президента Південної Кореї до столиці КНДР.

«Ми домовилися зробити Корейський півострів місцем миру, який є вільним від ядерної зброї та ядерної загрози. Дорога до нашого майбутнього не завжди буде гладкою і ми можемо зіткнутися з випробуваннями, які не можемо передбачити. Проте ми не боїмося, тому що наша сила зростатиме з тим, як ми за допомогою сили нашої нації долатимемо кожну проблему», — заявив президент Південної Кореї.

КНДР також погодилася ліквідувати свій майданчик для ракетних випробувань, і зробить це у присутності незалежних інспекторів.

Крім того, лідери двох Корей погодилися разом приймати літні Олімпійські Ігри 2032 року.

Мун Чже Ін додав, що Кім Чен Ин свого часу може відвідати Сеул.

12 червня Дональд Трамп уперше зустрівся з Кім Чен Ином на сінгапурському острові Сентоса.

Президент США та лідер Північної Кореї підписали «дуже важливий та всеосяжний документ», у якому йшлося про денуклеарізацію Корейського півострова, а також про передачу останків американських солдатів.

Трамп повідомив, що переговори з КНДР відбулися краще, ніж будь-хто міг очікувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи зміниться світ після зустрічі Трампа й Кім Чен Ина?

18 вересня президент Південної Кореї Мун Чже Ін уперше за 11 років прилетів до Північної Кореї на саміт з лідером КНДР Кім Чен Ином. Раніше два президенти зустрічалися в демілітаризованій зоні на кордоні своїх держав.

Лідери двох Корей зустрілися 27 квітня у Пханмунджомі, місті в демілітаризованій зоні. Саме там у 1953-му домовилися про припинення вогню, що послужило фактичному закінченню Корейської війни. Однак формальної угоди про її завершення тоді так і не підписали.

Корейська війна тривала з 25 червня 1950 року до 27 липня 1953-го. Конфлікт розглядався як опосередкована війна між США та ООН з південного боку та армією Китаю і військово-повітряними силами Радянського Союзу з північного. У Корейській війні загинуло близько 150 тисяч військових США, Південної Кореї та їх союзників і приблизно 800 тисяч чоловік в арміях КНДР та Китаю. Серед мирного населення кількість вбитих оцінюється в 200 тисяч з боку КНДР і 1 мільйон з боку Південної Кореї.

Кім Чен Ин назвав зустріч «моментом початку нової історії ери і світу». Також він пообіцяв «не будити» президента Південної Кореї ракетними запусками. Також президент Південної Кореї Мун Чже Ін запропонував Північній Кореї об'єднати залізничні мережі двох країн.

Пов`язані новини