Утримувані Росією українські політв'язні Олександр Кольченко, Павло Гриб, Станіслав Клих, Микола Карпюк та Володимир Балух можуть перебувати у СІЗО «Лефортово» у Москві.

Родичі та адвокати політв'язнів повідомили Громадському, що їхніх близьких вивезли з колоній, де вони перебували.

Зокрема, російський адвокат Ілля Новіков повідомив, що Карпюк і Клих точно перебувають у «Лефортова». Також напередодні російська правозахисниця Вікторія Івлєва повідомила, що адміністрація СІЗО підтвердила, що прийняла передачі для українців.

Російське федеральне агентство «Інтерфакс» з посиланням на власні джерела вранці 21 серпня повідомило, що п'ятьох українських політв'язнів перевезли в Москву і готуються видати Україні. Також російське «видання КоммерсантЪ» 21 серпня повідомило, що українських моряків готують до обміну. Своєю чергою Україна може передати РФ ексголовреда «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського

В Офісі президента України наразі цю інформацію не коментують. Водночас адвокати повідомили, що ще троє українських політв'язнів можуть бути в СІЗО Москви. Зокрема, сестра 63-річного політв'язня Олексія Сизоновича, викраденого з Луганська, вивезеного в Ростов і засудженого там, Галина повідомила, що у п'ятницю, 16 серпня, Олексія «етапували, як мені сказали, в бік України».

Зазначимо, що у липні 2019-го в Офісі президента України Володимира Зеленського заявили, що Україна пропонує Кремлю одночасно звільнити Вишинського і Сенцова. Адвокат Вишинського завив, що про обмін не ідеться, лише про звільнення.

Поділитись: