Коломойський через суд хоче скасувати свою заборгованість за кредитами Нацбанку — НВ
Український олігарх Ігор Коломойський подав нові позови до Господарського суду Києва проти Національного банку і ПриватБанку.
За даними видання «Новое время», Коломойський подав 5 позовів. У них оскаржуються 5 кредитних договорів та його особиста порука за ними.
Непрямим підтвердженням позовів є одне з проваджень у реєстрі судових рішень.
Видання зазначає, що юристи пояснюють такий крок Коломойського бажанням «підстрахувати рішення» Печерського райсуду, яким задовольнили позов олігарха про розірвання договору особистої поруки за кредитами рефінансування (які ПриватБанку видав НБУ на суму 9,2 млрд гривень).
«Подача Ігорем Коломойським нових позовів до Господарського суду Києва про визнання недійсним його поручительства перед НБУ за кредитами рефінансування ПриватБанку, серед іншого, може свідчити про обізнаність його юристів щодо відсутності правових наслідків, на які розраховував позивач при зверненні до суду», — вказали виданню в юркомпанії Asters.
Зазначимо, що після націоналізації ПриватБанку Ігор Коломойський почав оскаржувати у судах свої борги перед Національний банком України. Напередодні націоналізації НБУ видав ПриватБанку значну суму кредитів рефінансування для підтримки стабільності банківської установи. Загальна вартість цих кредитів перевищували 9 мільярдів гривень. Для забезпечення цих кредитів колишній власник ПриватБанку виступив у ролі поручителя: в зобов'язався відповідати своїм майном та коштами перед НБУ за кредитами. Коли ПриватБанк націоналізовували, НБУ вимагав погашення кредитів. Відтак активи Коломойського в Україні почали арештовувати, а у судах з Коломойського вимагали погасити борги.
Наразі через суд Коломойський хоче скасувати свою поруку за договорами рефінансування.
Нагадаємо, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку. Мінфін оскаржив це рішення.
Також повідомлялось, що Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.
- Наразі рішення суду ще не набуло законної сили.
- У ЧЕСНО виявили, що судді, які ухвалили рішення щодо націоналізації ПриватБанку, приховували майно.
- У штабі кандидата у президенти України Володимира Зеленського повідомили, що рішення суду про незаконність націоналізації ПриватБанку доводить «провал судової реформи» в України. Пізніше сам кандидат повідомив, що у разі обрання президентом «буде робити все, щоб забезпечити стабільну роботу ПриватБанку».
- У ПриватБанку заявили, що рішення суду не вплине на його роботу, сам банк має достатні запаси коштів, щоб розрахуватися з клієнтами.
- Увечері, 18 квітня, президент Петро Порошенко звернувся до народу та заявив, що судове рішення на користь Коломойського може призвести до дефолту. Згодом Порошенко скликав засідання РНБО, де доручив НБУ забезпечити відділення ПриватБанку готівкою та не допустити паніки серед громадян.
- Колишній власник ПриватБанку, олігарх Ігор Коломойський, заявив, що суд ухвалив рішення на його користь тому, що «чинний президент України — його маріонетка». Також олігарх додав, що насправді ПриватБанк є збитковим, а прибуток, який банк показує у своїй звітності, формується за рахунок державних облігацій, якими ПриватБанк докапіталізували після націоналізації.
- Рішення суду засудили у США та ЄС, де вважають, що суд має взяти до уваги аудиторські висновки, які підтверджують, що перед націоналізацією з ПриватБанку вивели 5,5 мільярда доларів.
- Поділитися: