Екс-агент російського ГРУ Сергій Скрипаль контактував зі Службою безпеки України, йдеться у книзі журналіста BBC Марка Урбана, присвяченій колишньому розвіднику.

Екс-агент російського ГРУ Сергій Скрипаль контактував зі Службою безпеки України, йдеться у книзі журналіста BBC Марка Урбана, присвяченій колишньому розвіднику. 

Про це повідомляє BBC.

За словами Урбана, під час проживання у Солсбері Скрипаль був схожий на людину, яка «шукає, як вбити час». У зв’язку з цим екс-агент російської розвідки консультував спецслужби, або читав лекції про ГРУ.

Згідно з інформацією журналіста, Скрипаль зустрічався зі співробітниками СБУ, але Урбану невідомо, про що вони говорили.

«Можливо, Скрипаль консультував СБУ щодо того, як саме може діяти російське ГРУ на сході України», — припустив журналіст.

Також Урбан зазначив, що сам Скрипаль ніколи не говорив про свої контакти з СБУ.

Книга «Файли Скрипаля» (The Skripal Files) вийшла у продаж 4 жовтня, але журналісти видання змогли ознайомитися з нею раніше. В її основу лягли розмови Урбана зі Скрипалем, а також свідчення джерел журналіста у британських спецслужбах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна у «Файлах Скрипаля» – Громадське публікує уривки із книги про екс-розвідника

Нагадаємо, британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля не могло бути здійснене без схвалення Кремля.

У березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. З ним була його донька Юлія. 

Сергій Скрипаль — полковник російської військової розвідки у відставці. У 2006 його засудили до 13 років в’язниці за звинуваченням у шпигунстві на користь Британії. Росія заявляла, що він передавав Лондону інформацію про російських секретних агентів в Європі. У 2010 у складі групи з чотирьох ув’язнених Скрипаля обміняли на звинувачених США у шпигунстві 10 осіб. Згодом Скрипаль переїхав жити у Британію.

Після отруєння Британія видворила російських дипломатів. МЗС Росії заявило про вислання 23 британських дипломатів «у відповідь на дії Британії». 

5 вересня британські прокурори назвали причетними до отруєння колишнього співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його дочки Юлії двох росіян — Олександра Петрова і Руслана Боширова.  Британія запевняє — це офіцери розвідки. Президент Росії Володимир Путін заявив, що це цивільні громадяни й у їхній біографії «немає нічого кримінального».

Російський телеканал Russia Today опублікував інтерв'ю з Петровим і Бошировим, де вони заявили, що відвідували Солсбері як туристи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми їхали в Солсбері подивитись собор»: що розповіли підозрювані в отруєнні Скрипалів

Російське видання «Новая газета» дізналося, що номер телефону з документів Олександра Петрова, одного з двох підозрюваних в отруєнні екс-співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля, майже збігається з номерами телефонів декількох підрозділів Міноборони РФ. Журналісти подзвонили за номером із документів підозрюваного в отруєнні Скрипалів Олександра Петрова — слухавку взяли в Міноборони РФ

26 вересня видання The Insider і проект розслідувань Bellingcat повідомили, що справжнє ім'я Руслана Боширова — Анатолій Чепіга.

Більше того, колишній журналіст «Центру управління розслідуваннями» Сергій Канєв, який брав участь у розслідуванні The Insider і Bellingcat стосовно підозрюваних в отруєнні Скрипаля, повідомив Громадському, що полковник російського розвідувального відомства ГРУ Анатолій Чепіга («Руслан Боширов»), якого Велика Британія підозрює в отруєнні Скрипаля, очолював операцію з вивезення до Росії екс-президента Віктора Януковича.

2 жовтня екс-охоронець Януковича попросив суд допитати його щодо генерала ГРУ Чепіги

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Полковник ГРУ Чепіга-«Боширов» міг керувати евакуацією Януковича з України: що відомо

Поділитись: