Комітет захисту журналістів закликав Україну пояснити необхідність інсценування вбивства Бабченка
Міжнародний Комітет захисту журналістів заявив, що українська влада повинна розкрити причини таких надзвичайних заходів як інсценування вбивства у Києві журналіста Аркадія Бабченка.
Міжнародний Комітет захисту журналістів заявив, що українська влада повинна розкрити причини таких надзвичайних заходів як інсценування вбивства у Києві журналіста Аркадія Бабченка.
Про це заявила координаторка Комітету Ніна Огнянова.
«Ми з полегшенням дізналися, що Аркадій Бабченко живий. Українська влада тепер має розкрити, чому були необхідні такі надзвичайні заходи з інсценування вбивства російського журналіста», — сказала Огнянова.
Вона також додала, що сам Комітет буде вивчати цю «безпрецедентну ситуацію», після чого зможе надати додаткові коментарі.
Комітет захисту журналістів є міжнародною неурядовою організацією, яка займається захистом прав співробітників медіа. Штаб квартира організації знаходиться у Нью-Йорку.
Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху.
Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався. Організатор замаху затриманий.
В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили $40 тисяч. Завербований українець, який називається правоохоронцями «організатором убивства», найняв для виконання завдання знайомого — учасника бойових дій на Донбасі (виконавця). Останній отримав 30 тисяч доларів, а організатор залишив собі 10 тисяч доларів за «посередництво». Однак виконавець убивства співпрацював з СБУ.
СБУ оприлюднила відео затримання організатора замаху на Бабченка.
Генеральний прокурор Юрій Луценко різко засудив тих, хто нібито критикував владу після «вбивства» Бабченка.
Глава ГПУ закликав спростувати «весь той бруд і всю брехню, яка була вилита за неповну добу на правоохоронну систему Україну».
Він також повідомив, що найнятий для вбивства Бабченка учасник бойових дій буде свідком у справі.
Президент Петро Порошенко доручив надати журналісту Бабченку охорону. Після брифінгу правоохоронців Порошенко також зустрівся з Бабченком.
«Репортери без кордонів» обурилися інсценуванням вбивства журналіста Бабченка.
Інститут масової інформації вивчатиме докази СБУ у справі замаху на журналіста Бабченка.
Увечері 29 травня поліція повідомила, що унаслідок трьох пострілів у спину в своєму будинку в Києві загинув російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко.
Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу, а МЗС Росії прокоментувало убивство журналіста Бабченка, заявивши, що «рівень фізичного насильства, вбивств стосовно працівників ЗМІ в Україні неухильно зростає». Низка країн та організацій одразу закликали Україні негайно негайно розслідувати вбивство Бабченка. Також Генсек Ради Європи Ягланд засудив убивство Бабченка.
- Поділитися: