Компанія «ДТЕК» Ріната Ахметова подала заявку щодо оцінки впливу на довкілля будівництва двох вітроелектростанцій на Миколаївщині, загальна потужність яких складає 565 мегаватів. Електростанції розмістяться на площі 38 тисяч гектарів.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Зазначається, що дві вітроелектростанції планують розташувати на території чотирьох сільрад Миколаївської області.

Зокрема, «Тилигульська ВЕС» буде розташовуватися та території трьох сіл. В межах цього проекту планується збудувати 130 вітрогенераторів потужністю 3,9-6 мегаватів кожен. Висота кожного вітряка складатиме до 157 метрів. Загальна потужність електростанції складе до 500 мегаватів, а площа, на якій вона розташується, 350 квадратних кілометрів.

«Тилигульська ВЕС-2» матиме потужність 565 мегаватів, включатиме у себе 17 вітряків, які розташуються на 30 квадратних кілометрах.

Зазначимо, що напередодні «ДТЕК» почала будувати другу чергу «Приморської ВЕС» на 100 мегаватів. Першу чергу такої ж потужності урочисто відкривав колишній президент України Петро Порошенко.

Напередодні Національна комісія, що здійснює регулювання енергетики та комунальних послуг затвердила Приморській ВЕС «зелений» тариф, який діятиме до 2030 року. Він становитиме 108 євро за мегават-годину.

Компанія ДТЕК — одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Їй належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт та вугільнозбагачувальні комплекси. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні.

Наразі «ДТЕК» активно вводить в експлуатацію електростанції з альтернативних джерел енергії. Зокрема, через дію в Україні «зеленого тарифу», який дозволяє продавати таку електроенергію за вищими цінами.

Раніше повідомлялось, що норвезькі інвестори розпочали енергетичний проект з відновлювальної енергетики в Україні. Зокрема, на межі з Кримом збудують найбільшу вітроелектростанцію України «Сиваш». До фінансування проекту долучився ЄБРР. Загальна вартість проектів з відновлювальної енергетики, які норвезький бізнес планує реалізувати в Україні складає близько 1 мільярда євро.

Також раніше стало відомо, що в ухваленому Радою законі, який запроваджує нові правила оподаткування посилок, містяться норми, які звільняють від ПДВустаткування для сонячних та вітрових електростанцій.

Поділитись: