Північний апеляційний суд відмовився задовольнити апеляційну вимогу ПриватБанку, якою банк намагався визнати недійсним виведення з-під застави банку земельних ділянок компанією з групи «Приват» Ігоря Коломойського.

Про це повідомляє Finbalance з посиланням на рішення суду.

Таким чином апеляційний суд став на сторону компанії «Гаджибей» та визнав, що договори про передачу 41 земельної ділянки загальною площею 300 гектарів були підписані людиною, яка не мала права підпису. Відтак, такі земельні ділянки більше не перебуватимуть у заставі ПриватБанку, а сам банк не зможе погасити ними заборгованість компанії за кредитом.

Зазначається, що компанія «Гаджибей» намагалася вивести земельні ділянки з-під застави ще Національного банку, якому їх передав ПриватБанк за кредитами рефінансування, однак цю вимогу суд відхилив.

Судова тяганина щодо земельних ділянок компанії триває близько 1 року. Суди першої інстанції стали на сторону компанії «Гаджибей» та скасували договір про передачу землі у заставу ПриватБанку, однак Верховний суд повернув цю справу на повторний розгляд, після чого апеляційний суд знову став на сторону компанії проти банку.

Раніше на дані земельні ділянки наклав арешт Печерський суд Києва у справі про виведення з ПриватБанку 19 мільярдів гривень кредиту рефінансування компаніями Ігоря Коломойського.

 27 лютого стало відомо, що колишні власники ПриватБанку, олігархи Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, у суді почали процес оскарження рішення уряду про націоналізацію банку.

12 лютого 2019 року стало відомо, що колишні власники ПриватБанку незаконно вивели з-під застави у Нацбанку зерновий термінал на Одещині.

5 лютого стало відомо, що компанія колишніх власників ПриватБанку відсудила у нього майже 25 мільйонів гривень.

Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій ПриватБанку. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом.

Нагадаємо, у грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії. 

20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $2,5 млрд.

Арешт активів був виданий на підставі детальних доказів, наданих суду, з яких випливає, що Коломойський і Боголюбов шляхом проведення ряду незаконних операцій вивели з банку майже два мільярди доларів. У результаті цього кошти були перераховані компаніям, які їм таємно належали або перебували під їхнім контролем.

Компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери ПриватБанку вивели понад 5,5 мільярдів доларів. Кредити, які видавав ПриватБанк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу екс-акціонерів та груп пов’язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла близько 10 років.

Поділитись: