Кабінет міністрів 26 вересня зібрався на позачергове засідання у зв’язку з авіакатастрофою військового літака Ан-26 на Харківщині. Там урядовці ухвалили рішення щодо створення державної комісії з розслідування трагедії та виплат компенсацій сім’ям загиблих курсантів і офіцерів.

Держкомісія з розслідування. Уряд створив державну комісію з розслідування катастрофи. Як і зазначалося раніше, її очолить віцепрем’єр Олег Уруський. Його заступником стане міністр оборони Андрій Таран. До складу комісії увійдуть міністри внутрішніх справ та охорони здоров’я, голова Харківської ОДА, заступник голови ОП Олег Татаров, голова ДСНС тощо.

До 25 жовтня комісія має надати уряду звіт про результати катастрофи та вжиті необхідні заходи, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на позачерговому засіданні уряду.

На час розслідування за розпорядженням міністра оборони з 26 вересня призупиняються навчальні польоти Ан-26 та їхніх аналогів. Поки триватиме розслідування людей, відповідальних за організацію навчального польоту, відсторонять від посад, додав Шмигаль.

Пошук загиблих і «чорні скриньки». Віцепрем’єр Олег Уруський, який включився на засідання через відеозв’язок, підтвердив, що рятувальники знайшли тіла 25 людей на місці авіатрощі. За його словами, знайдені тіла — в понівеченому стані, тому ідентифікувати жодне з них не вдалося.

«Потрібно буде здійснювати експертизу ДНК, що потребуватиме додаткового часу. За словами фахівців, це займе від двох до трьох тижнів часу. Тільки після цього можна буде говорити про здійснення процедур із поховання наших бійців», — зазначив Уруський.

Також віцепрем’єр повідомив про вилучення всіх необхідних документів, пов’язаних із польотом Ан-26. «"Чорні скриньки" перебувають у хвостовій частині літака. До них доступу немає, поки не закінчена робота з тілами загиблих», — зазначив віцепрем’єр.

Компенсації. На засіданні Кабінету міністрів також оголосив про виплати родичам загиблих унаслідок авіакатастрофи Ан-26 на Харківщині. Про це раніше говорив і президент Володимир Зеленський.

Міністерство оборони відповідно до вже чинних положень визначило для сім’ї кожного загиблого компенсацію в розмірі 750 прожиткових мінімумів (1,576 мільйона гривень). Гроші для виплат компенсацій візьмуть із фонду міністерства оборони.

Авіакатастрофа Ан-26 на Харківщині сталася надвечір 25 вересня. Із 27 людей на борту (20 курсантів Харківського національного університету Повітряних Сил і семеро офіцерів, ще одного курсанта не допустили до польоту) одразу після аварії вижили двоє.

Один із них (курсант зі Львова) помер у Харківській лікарні невідкладної медичної допомоги, інший (із Харківської області) перебуває у Харківському військовому шпиталі. Його керівник Едуард Хорошун повідомив журналістам, що той курсант може бути виписаний протягом найближчих днів.

Офіс генпрокурора повідомив про порушення справи за статтею 416 (порушення правил польотів та підготовки до них, що спричинило катастрофу та тяжкі наслідки) Кримінального кодексу. Слідство у цій справі проводитиме Державне бюро розслідувань. Воно наразі перевіряє чотири версії того, що сталося:

  • катастрофа внаслідок технічної несправності агрегатів літального апарату;
  • катастрофа внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків екіпажем;
  • неналежне виконання службових обов'язків особами, які були відповідальними за керування польотами;
  • неналежне технічне обслуговування літака та підготовки його до польоту.

Володимир Зеленський оголосив 26 вересня днем жалоби, а також доручив тимчасово призупинити польоти на всіх Ан-26 в Україні до з'ясування обставин трагедії.

Поділитись: